Oturma Odası , Salon

Etkileyici Salon Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Bir evi dekore ederken en çok özenilen, üzerinde titizlikle düşünülen, en güzel olsun istenen, hayranlık uyandırması dilenen mekanların başında kuşkusuz evin salonu gelmektedir. Çünkü salon en çok kullanılan, misafir ağırlanan, sürekli göz önünde olan, evin dekorasyonu hakkında genel bilgiler sunan mekan olduğundan dekorasyonu da çok önemlidir. Bu nedenle salonun duvar rengine, perdesine, mobilyasına, aksesuarlarına, tekstil eşyalarına ayrı bir özen gösterilir ve etkileyici olması beklenir.

Genellikle ilk olarak salonda hangi rengin hakim olacağı belirlenmelidir. Özellikle de duvarların rengi, boya ya da duvar kağıdının modeli dekorasyon tarzına göre seçilmelidir. Eğer günün modasını yansıtsın isteniyorsa o  yılın trend renklerinden biri ya da birkaçı ile iyi bir kombin elde edilebilir. Bu renkler de bu yıl için kum beji, afrikan tonları ya da deniz etkisi taşıyan turkuaz ve beyaz renkler tercih edilebilir.

Ardından bu renklere uygun mobilya seçimine gidilmelidir. Modern dekorasyon anlayışı bu renk tonları ile mükemmel bir bütünlük sağlayabilir. Özellikle de afrikan renkler olarak tanımlayabildiğimiz, toprak rengi, bej, kum beji, sarının tonları, toprak kırmızısı ile sadeliğin ön planda tutulduğu rahat, konforlu mobilyalar oldukça başarılı sonuçlar verebilir. Tekstil ürünlerinde de bu renklerle kombin oluşturacak sade renk ve desenlere sahip bulunan ürünler seçilebilir ve modern aksesuarlarla tamamlanabilir. Ancak unutulmamalı ki mobilya seçimi, renk tercihi mutlaka salonun boyutu göz önüne alınarak seçilmeli ve mekanı daraltan, küçük gösteren modellerden kaçınılmalıdır.

Salon dekorasyonunu yenilemek isteyenler, yeni bir dekorasyon yaratmak isteyenler için galerimizde örnek salon dekorasyonu görsellerini bulabilirler. Galerimizi tıklayarak modern salon dekorasyonu örnekleri incelenebilir ve fikir edinilebilir.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.