Ev Dekorasyonu Genel

Ev Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Written by Secret

Dekorasyona bu kadar önem verilmesi, uyum ve bütünlüğü hayatımızın her alanında görmek istediğimizi gösteriyor. Evlerdeki dekorasyon da son yıllarda hem modaya ayak uyduruyor, hem de üretilen çok sayıda tasarımla bizlere sınırsız bir seçim alanı bırakıyor. İnsanlar artık yalnızca giyimleri ile değil; dekore ettikleri evleriyle de kişisel zevklerini ortaya çıkarıyor. Ancak dekorasyonu firmaların ürünlerinden ve tasarımlardan kullanmak kimi zaman fazla maliyetli olabiliyor. Bu yüzden bütçemizi zorlamadan evde yapılabileceğimiz bazı dekoratif fikirler oldukça işe yarayabilir ve kendimizden bir şeyler de katacağımız için evimizi diğerlerinden özgün hale getirebilir.

Ev Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Evimizde yapabileceğimiz bazı dekoratif eşya fikirleri

Renkler bir evde ilk göze çarpan unsurdur. Evin büyük mobilyalarında sade renkler daha elegan dursa da detaylarda kullanılan canlı renkler eğlenceli bir görünüm yakalayabilir. Örneğin renkli kumaşlardan yaptığımız yastıklar ve minderler salonun havasını değiştirebilir. Ya da cam kenarında duran küçük saksılarınız rengarenk boyandığında hoş bir köşe yaratabilir.

Evinizdeki eski bir abajuru sevdiğiniz bir kumaşla, örneğin çiçek desenli bir tanesiyle kaplayabilir, onu baştan yaratabilirsiniz. Eski ve kırılmış aynanızı küçük parçalar haline gelene dek kırarak ahşap üzerine rastgele halde yapıştırabilir, (bunu yaparken ellerimizde kesikler olmaması için oldukça dikkatli olmamız gerekiyor) sonra evinizin boş bir duvarında sergileyebilirsiniz.

Sakladığınız boş soda, gazoz şişelerini bir tahta üzerine sırayla asıp tavana asabileceğiniz bir halat ya da zincire monte ettikten sonra içine yerleştirdiğiniz renkli ampullerden şık avizeler yapabilirsiniz. Bu dekor ayni zamanda cam şişelerin renkli boyanarak içine beyaz ampuller yerleştirilmesi şeklinde de olabilir. Sevdiğiniz renklerde ipler alıp onları küçük kareler halinde örebilir, sonra birleştirip bir kilim meydana getirebilirsiniz. El becerisi gerektiren bir diğer fikir de eski tişörtleri birleştirip onlardan bir battaniye yapmak olabilir.

Bir mukavvayı 25-30cm çapında ve 5 cm genişliğinde bir halka (simit gibi) şeklinde keserek üzerine çeşitli boy ve renklerde düğme, deniz kabuğu, kurdele, boncuk gibi nesneler yapıştırarak giriş kapınıza size özel bir kapı süsü yapabilirsiniz. Evimizdeki porselen, cam kupalar özellikle de eskiyse ellerimizde yeni eşyalara donusebilir. Üzerlerine seramik boya ile desenler çizebilir, yazı yazabilirsiniz.

Kuru dal parçalarını evin bir köşesinde büyük bir vazonun veya zevkimize göre bir saksının içine yerleştirdikten sonra şerit lebdi dallara dolayarak bir nevi “lambader” elde edebilirsiniz. Evimizde eski malzemeler ufak dokunuşlarla şık dekorasyon malzemeleri olabilir. Biraz ilgi ve sabır gösterip gerisini hayal gücünüze bırakabilir, ortaya güzel eserler çıkarabilirsiniz.

 

Sizler için derlediğimiz ev dekorasyon fikirleri kendin yap galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.