Ev Aksesuarları Ev Dekorasyonu Oturma Odası , Salon

Ev Dekorasyon Niş Modelleri

Written by Secret

Evinizin bütün odalarında kullanabileceğiniz farklı niş modelleriyle evinizi dekorasyon harikasına çevirebilirsiniz. Duvarların içinde raf ya da dolap görüntüsüyle nişler, salonlarınıza ve oturma odalarınıza daha modern bir hava katıyor.

Fransızca asıllı bir kelime olan niş, duvar hücresi anlamına geliyor. Nişler evlerde yüzyıllardır kullanılıyor. Son dönemlerde hem raf hem de dekoratif amaçlı niş kullanımı oldukça popüler. Bu haliyle sadece bir dekorasyon ürünü değil ayrıca fonksiyonellik de sağlıyor. Ayrıca duvara monte olduğu için yer kaplamıyor ve alandan tasarruf sağlıyor. Nişler tek bir göz olarak kullanılabilirken lake platformlarla raf olarak da kullanılabiliyor.

Niş Nasıl Yapılır?

Niş yapımı için proje çizildikten sonra uygun duvara proje aktarılır. Duvar çeşitli aletlerle delinir. Bu yüzden eğer evinizde niş istiyorsanız bu konuda uzman olan birileriyle çalışmanızda fayda var. Sonra duvara niş iskeleti yerleştirilir ve alçıyla yerleştirilen iskelet kaplanır. Evinizdeki nişlere sticker ya da duvar kağıdı yapıştırarak daha dekoratif hale getirebilirsiniz. Nişlere rölyef yapılması çok yaygın. Led ışıkla aydınlatma monte ederek modern bir görüntü elde edebilir, evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Değişik renklere boyayarak odanıza derinlik katabilirsiniz. Nişleri farklı şekillerde tasarlayarak başka hiçbir dekoratif ürün kullanmadan harikalar yaratmanız mümkün. Nişin içinin ve dışının dahil edildiği duvar resimleri nişle yapılan sanat eseri örneklerinden sayılabilir.

Ev Dekorasyon Niş Modelleri

Nişlerin Farklı Odalarda Kullanım Örnekleri

Nişleri alan tasarrufu açısından her odada kullanılabilir. Banyoda havlu ya da temizlik malzemesi koymak için kullanılabilir. Salon ve koridorlarda ledli aydınlatmayla beraber dekoratif bir ürün konularak görsel amaçlı kullanılabileceği gibi vitrin ve kitaplık gibi raf amaçlı da kullanılabilir. Oturma odalarında televizyon ünitesi olarak kullanılarak yerden tasarruf sağlanması oldukça yaygın. Bu şekilde odalardaki derinlik algısı arttırılarak daha ferah yaşam alanlarına kavuşmak mümkün. Yatak odalarında yatak başlarında kullanılması popüler. Bu şekilde komodin ve yatak başlığının kapladığı alandan istifade edilebiliyor. Nişler istenilen boyutlarda olabiliyor. Fazla derin olmayan büyük nişlerin içi farklı renklere boyanarak ya da duvar kağıdı kullanılarak duvar dekoru olarak da kullanılabiliyor. Çocuk odalarında içini ve dışını farklı renklerle boyayarak ve şekiller yapılarak çocuklara cazip hale getirilebiliyor.

Farklı şekil ve renkleriyle hayal ettiğiniz niş modeline profesyonel bir ekiple çalışarak sahip olabilirsiniz. Ya da kendiniz duvar kağıdı ya da stickerla basit bir nişi daha dekoratif hale getirebilirsiniz. İsterseniz sade ve natürel haliyle de kullanmayı seçebilirsiniz. Her şekilde alandan tassaruf sağlayıp daha ferah evlere sahip olabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz ev dekorasyon niş modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

1 Comment

  • Merhaba bu biz uygulamaları için bizi yonlenditebileceginiz biter var midir acaba ? Paylaştığınız resimler çok hoşuma gitti yönlendirme yaparsanız çok sevinirim

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.