Renkler

Ev Dekorasyonunda 2015 Trend Renkleri

Written by Secret

İç mekan tasarımıyla ilgilenen tüm modacılar, otoriteler, göstergeler ve yönelimler 2015 ve 2016 yılının trend renginin mavi, akdeniz mavisi, lacivert  kısacası mavinin her tonunun yılı olduğu konusunda görüş birliğine varmış durumdalar. Bu yıl tüm dekoratif ürünlerde, mobilyalarda, tekstil ürünlerinde özellikle safir mavisini görebiliriz. Mavinin bu mücevher tonunun yatıştırıcı ve rahatlatıcı bir etkisinin olduğu uzun zamandır bilinmekte. Yatak odası için mükemmel bir renk olan safir mavisi ile büyülü mekanlar elde edilebilir. Tabi pastel tonları da unutmamak gerekir. Özellikle duvar renkleri için önerilebilecek olan pastel tonlar mekanı olduğundan büyük gösterir ve sıcaklığı ile samimi bir ortam yaratır. Bu pastel tonlar içerisinde de en çok ilgi göreceği düşünülen fransız mavisi, güvercin grisi ve krem renkleridir diyebiliriz. Tabi tüm bu pastel renklerin arasına canlı bir renkte düşünmek lazım. Oda 2015 yılı için turuncu olarak belirlenmiş. Mandalina, şeftali tonları mekana enerji verir ve mavi rengi yumuşatır.  Özellikle duvarların bir bölümü turuncu tonları ile boyanması ile vurgulama yapılabilir.

Mobilyalarda tabi ki ahşap yine ön planda özellikle de meşe doğal haliyle çok kullanılmakta. 2015 yılını yeni başlangıçlar yılı olarak düşünenler için evini modernize etmek iyi bir fikir olabilir. Eğer yeni mobilyalar almak, aksesuarları değiştirmek ekonomik olarak sizi zorlayacaksa o halde evinizin renklerini değiştirin ve 2015 yılı trend renkleri mavi ve tonlarından uygun gördüğünüz yerlere serpiştirin. Hatta bu yıl retro tasarımları da düşünebilirsiniz. Akdeniz mavisi, safir mavisi, lacivert, fransız mavisi bu tarz dekorasyonda kendini oldukça başarılı bir şekilde gösterecektir.

Galerimizi tıklayarak 2015 yılı trend renklerinden oluşan dekorasyon uygulamalarını inceleyebilirsiniz. Bu renklerle evinize huzur, mutluluk ve rahatlığı getirebilirsiniz.

2015-2016 Trendi Dekorasyon Fikirleri (11)

2015-2016 Trendi Dekorasyon Fikirleri (18)

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.