Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Gergi Tavan Sistemleri

Written by Secret

Kullanım alanı ve tarihi antik dönemlere kadar inen gergi tavan sistemleri, o dönemlerde bir zenginlik göstergesi olup ipekten yapılırdı. Ancak zaman içerisinde ipeğin sarması, renginin solması gibi etkenlerden dolayı gergi tavan sistemlerinde de değişiklik görülmüş, teknolojik ilerlemeler sayesinde ipek, kumaş ve benzeri malzemeler yerlerini PVC gibi malzemelere bırakmışlardır. Bu malzemelerle birlikte gergi tavanlar, yalıtımı sağlayan, hijyenik, steril ve dekoratif bir özellik kazanmıştır.

Gergi tavan, yapısı itibariyle ısıtılarak istenilen forma sokulabilen, çeşitli renk ve dokularla özel alüminyum profillere gerilerek uygulanması tekniğine verilen isimdir. Esnekliği sayesinde dairesel, düz ve geometrik formlu tavanların yanında tonozlu ve kubbeli uygulamalara da olanak sağlayarak geniş bir tasarım imkanını sunmakta olan gergi tavan sistemleri  oldukça hafif olup, kolay temizlenebilir, toz tutmaz, nem ve sudan etkilenmez, bakım ve boya gerektirmez. Emniyetlidir. Isıya karşı dayanıklı oluşu nedeniyle yanmaz. Ses yalıtım özelliği sayesinde dışarıdan gelebilecek sesi engeller. Isı yalıtım özelliği sayesinde de ekonomiktir. Dayanıklıdır, esnektir, yırtılmaz, çatlamaz ve şekli bozulmaz. Renkleri solmaz, üzerine resim baskı yapılabilir.

Gergi tavan sistemleri, konferans salonu, sinema, kültür merkezi, düğün salonu, restorant, sauna, hamam, yüzme havuzu, mağaza, iç dekorasyon, sanat galerileri, teşhir standları, otel, hastane, konut ve villa tavanlarında rahatlıkla kullanılabilir.   İç mekanlarda daha çok salon ve antrelerde kullanılmakta olan gergi tavan modellerinin her geçen gün kullanım oranları ve alanları artmaktadır. Evinizin her alanında rahatlıkla kullanılabilen gergi tavan sistemlerinin hafif olması nedeniyle montajı kolaydır. İstediğiniz bir çok tavan aksesuarını rahatlıkla uygulama imkanı sunar. Dekoratif amaçlı uygulanabileceği gibi duvar dekorasyonunda da uygulanabilirler.

Ev dekorasyonunda da kullanılabilen gergi tavan sistemlerini sizin için araştırdık ve size fikir verebilecek görsellerden oluşan bir galeri hazırladık. Galerimizi tıklayarak gergi tavan sistemlerini inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

2015 Gergi Tavan Sistemleri (2)

2015 Gergi Tavan Sistemleri (22)

Bir önceki yazımız olan Alçak Tavanlı Evler İçin Avize Modelleri başlıklı makalemizde alçak tavanlı evler için avize, tavana sıfır avize ve tavana sıfır avize modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.

Yükleniyor..