Trend Stil

Ev Dekorasyonunda Vintage Etkiler

Vintage dekorasyon uygulamalarına geçmeden önce Vintage’nin ne olduğuna bakmamız ve anlamamız gerekir. Vintage dekorasyonda kabul görmüş şekliyle 1920  ve 1940’lı yıllar arasında moda olan, kullanılan dekorasyon ürünlerinin günümüzde modernize edilerek kullanılması olarak tanımlanabilir. Daha çok evin genelinde değilde oluşturulan küçük alanlarda odaklanmayı hedefler. Yani vintage koltuk ve vintage bir sehpadan oluşan bir köşe. Ya da vintage dresuar ve ayna. Yine bir köşe. Bu nedenle eskiye dair eşyalar, süsler, örtüler, tablolar rahatlıkla vintage dekorasyonda kullanılabilir. Vintage dekorasyon denilince genellikle aklımıza tüller, çiçekler, geometrik ya da çiçekli desenli örtüler, koltuklar, danteller gelir. Renk olarak da beyaz, pembe, yeşil ve maviler de oldukça sık kullanılmaktadır. Genel olarak sade bir dekorasyonu bu danteller, tüller, çiçeklerle süslemek, eski bir tablo, eski bir biblo, eski bir masa ile diğer mobilyalarınızı tamamlamak vintage etkiyi yaratabilir.

Vintage dekoraksyon en çok kendini yatak odalarında gösterir. Süslü masa lambaları, dantelli örtüler, pembe tüller masalsı bir hava yaratabilir. Fakat unutulmaması gereken en önemli şey her ne olursa olsun vintage dekorasyonda çiçeklerin mutlaka kullanılıyor olmasıdır. Çiçek ister canlı, ister se yapay mutlaka olmalıdır. Sizde evinizde vintage etkiler ya da vintage bir köşeniz olmasını istemezmisiniz. O halde galerimizde yer alan bu birbirinden güzel ve nostaljik vintage dekorasyon örneklerine mutlaka bir göz atın. Gerçekten çok güzeller. Galerimizi tıklayın ve vintagenin o büyülü havasına kendinizi bırakın.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.