Genel

Eviniz İçin Dekoratif Vazo Modelleri

Written by Secret

Günümüzde herkes artık evlerinde farklı dekoratif fikirler kullanmaktadır. Bunun yanı sıra, sizler de bir işlem yaptırmak istiyorsanız bu durumda, çok basit aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Vazo modelleri hakkında öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, evlerde kullanılan modellere uygun olarak farklı modellerde ürünler sizlere sunulmaya devam edilmektedir. Bu konuda bazen cam bazen çelik modeller de sizlere sunulan ürünler sizler için en başarılı sonuçlar için öncelikle evlerinizin dekoratif durumu da düşünülmesi gerekmektedir.

Decorative Vase Models For Your Home

Vazo Modelleri Hakkında

Vazolar aslında evde çok basit görünmesine rağmen, en önemli dekoratif ürünlerden biridir aslında. Çok basit görünen bir vazo bile evinizin havasını farklı bir noktaya getirebilir. Bu yüzden de sizler de evinizde bu hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Vazo işlemleri her zaman sadece tek düze olarak yapılmazlar. Zaman zaman çok daha dekoratif farklı boyama ve tarzlarla çok daha hareketli ve çok daha güzel durumlara gelebilirler.

Dekoratif Vazo Modelleri Nasıl Belirlenir?

Sizlere bu konuyu örneklerle anlatmaya çalışalım. Örnek olarak opal olarak yapılmış bir vazoyu ele alalım. Bu vazonun simetrik değil de asimetrik olmasının herhangi bir sorunu yoktur. Sadece bu vazoyu evinizde doğru mobilyalarla kullanmanız gerekmektedir. Daha hareketli mobilyalar ve renklerle çok daha canlı ve çok daha güzel görünmüş olacaktır. Böylece sizler için de çok daha güzel bir hava yaşatılmış olacaktır.

Camdan yapılan bu tarz dekoratif vazo modelleri ise, genel olarak klasik mobilya takımlarıyla tercih edilmektedir. Daha çok akıcı olmasının ötesinde daha çok durağan ve yavaş bir geçiş sağlaması adına çok önemli olmaktadır. Tüm bunların ışığında doğru dekorasyon fikirleriyle kullanılmış olan tüm vazolar aslında sizler için çeşitli modellerde ürünler olarak sunulabilmektedir.

Decorative Vase Models For Your Home

Dekoratif Vazo Evde Yapılabilir Mi?

Sizler de çok basit bir dekoratif vazo yapmak isterseniz tam düzende belki geri dönüş vermese de bu şekilde vazolar yapabilirsiniz. Bunlar için bazı ürünlere ihtiyaç duyarsınız. Sizlere şimdi evlerinizde bulunmaması durumunda çay bardağından basit dekoratif vazo yapımı hakkında bilgiler verelim. Diyelim ki, evde 2 çay bardağı bulunmaktadır. Bu durumda, 2 tane renkli balon almalısınız. Renkli balonların biraz açılması için önce biraz üflemelisiniz. Bundan sonra balonun sap kısmından biraz kesiyorsunuz. Kesilen kısımdan tutarak, cam çay bardağını tabanından başlayarak giydirmeye başlıyorsunuz. Bu giydirme işlemi bittikten sonra dilerseniz balonun kestiğiniz kısmında bulunan boşluktan, yapay ufak çiçeklerle evinizin bir odasında bulunan köşe kısmına bir kaç tane koyarak çok dekoratif bir hava oluşturabilirsiniz.

Aynı şekilde de üst kısmında kalan fazlalığı keserek, içerisine az bir toprak koyduktan sonra içerisine ufak bir çiçek de yerleştirebilirsiniz. Bu sayede canlı çiçek de yerleştirilmiş olacaktır.

Decorative Vase Models For Your Home

Dekoratif Vazo Modelleri Farklı Kullanımı

Bu arada dekoratif vazo modelleri ile ilgili olarak farklı kullanım alanları da olabilmektedir. Yani örnek olarak duvarlarınıza yaptıracağınız farklı dekoratif ve ahşaptan yapılmış olan rafları kullanabileceğiniz gibi, rafları ve dolapları da bu şekilde kullanabilirsiniz. Böylece her türlü dekoratif vazo modelleri hakkında çalışabilir ve farklı sonuçlar alabilirsiniz.

Ayrıca, şunu da belirtmek gerekir ki, gerek cam, gerek porselen, gerek opal olsun, her türlü vazo modeli için öncelikle düşünülmesi gereken evin ve odanın dizaynı olmalıdır.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel retro mobilya modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.