Ev Dekorasyonu

Fonksiyonel Merdiven Altı Dekorasyon Fikirleri

Merdiven altları genelde değerlendirilmeyen, fazlalıkları öylesine doldurduğumuz, işe yaramaz ve atıl durumda bulunan alanlardır. Bu nedenle dekorasyonuna fazla önem verilmemekte ve depo olarak kullanılmaktadır. Aslında bu alanları doğru bir planlama, yaratıcılık ve biraz pratik bir zeka ile oldukça kullanışlı alanlar haline getirebiliriz. Nasıl mı?

Öncelikle merdiven basamaklarını fazlalıklarınızı koyabileceğiniz çekmeceler ve dolaplar haline haline dönüştürebilirsiniz.

Merdiven basamaklarını kitaplarınızı koyabileceğiniz raflar olarak düzenleyebilirsiniz.

Merdiven altını dolap haline getirerek işlevselleştirebilirsiniz.

Merdiven  altını vestiyer olarak kullanabilirsiniz.

Merdiven altında ufak bir değişiklik yaparak bu alanı, mini çalışma alanı olarak kullanabilirsiniz.

Merdiven altında küçük bir mutfak yaratabilirsiniz.

Merdiven altında bir kitaplık oluşturabilirsiniz.

Merdiven altında istediğiniz renk ve modelde depolama sistemleri kurabilirsiniz.

Eğer merdivenleriniz evinizin hemen girişinde yer alıyorsa daha çok vestiyer, ayakkabı dolapı gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Eğer salonunuzda yer alıyorsa vitrin, kütüphane, duvar ünitesi, mutfak ve banyoya yakın ise de çamaşır dolabı, şarap mahzeni gibi amaçlarla değerlendirebilirsiniz. Sizler için çok iyi değerlendirilmiş fonksiyonel merdiven altı modellerinden oluşan bir galeri hazırladık. Size fikir oluşturabilecek bu yaratıcı merdiven altı dolap modellerini inceleyebilir ve merdiveninizin altında bulunan boş alanları siz de evinizin dekorasyonuna uygun bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

Galerimizi tıklayarak modern merdiven altı modellerine ulaşabilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.