Trend Stil

Fransız Stilinde Ev Dekorasyonu

Fransız stili denilince akla ilk olarak zariflik, romantizm, estetik, kusursuzluk gelir. Bu modanın her alanında böyledir. Hatta fransız mutfağında bile. Doğal olarak ev dekorasyonunda da fransız tarzı ev dekorasyonu imajı her zaman insanlara çekici gelir. Çünkü bilinir ki bu tarz bir ev dekorasyonunda rahatlık, şıklık, estetik, doğallık, nostalji ve romantizm etkileri görülebilir. Fransız ev dekorasyonunda rahatlık ve biraz sofistike bir kullanım göze çarpar. Bunun sonucunda etkileyici fransız stil ev dekorasyonunda yalınlık ve pastoral bir hava sezinlenir.

Evinizde fransız etkileri görmek istiyorsanız ve dekorasyonunuzda bu yaklaşımı yakalamayı düşünüyorsanız işe biraz vintage ve hafif klasik country dokunuşlardan başlamalısınız. Bu dokunuşları tekstil ürünlerinde keten ve doğal kumaşta, duvar süslemelerinde bir yağlı boya tablo ile, dramatik ipek perdelerde, çiçeklerde görebilirsiniz. Bu dekorasyonda mutlaka fransız stili aynaları, yüksek tavanları unutmamak gerekir. Mobilyalarda ise Fransız dolapları ki bunlar geniş ve kısa dolaplar ve dar uzun klasik dolaplardır dekorasyonunuzda kullanmalı, rafları, çekmeceleri, vintage konsolları eklemek gerekir.

Aydınlatma vintage avizeler olmazsa olmaz.  Antika abajurlar, aplikler muhteşem bir duruş sergileyebilir. Eğer klasik fransız tarzı ev dekorasyonu düşünüyor ve evinizin mimarisi de buna uygunsa mutlaka bir ahşap oyma mobilya ya da bir heykel muhteşemliğin doruk noktası olabilir. Ama kesinlikle duvar rengi beyaz olmalıdır.  Halıyı olabildiğince az kullanmakta fayda vardır. Bunun yerine zemini klasik tutabilir hatta balık sırtı zemin kullanabilirsiniz. Banyonuzda ve mutfağınızda porseleni kesinlikle unutmamalısınız. İşte bu fransız tarzıdır.

Galerimizi tıklayarak sanatsal fransız stil ev dekorasyonu örneklerini inceleyebilir ve fransız etkilerini siz de evinizde yaşayabilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.