Ev Dekorasyonu Genel

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Evde çalışma olarak da adlandırılan home ofis çalışmaları günümüzde yaygınlaşmaktadır. Özellikle kendi kişisel becerilerini ev ortamında çalışarak geliştirenler veya şirketlerin belli bir iş yükünü evlerinden takip edenler için kullanılan home ofis çalışması için uygun ortamların sağlanması da gerekir. Genellikle home ofis işleri çoğunlukla internet üzerinden online işlemler olarak karşımıza çıkmakla beraber, programcılık, proje çizimleri ve kontrolleri, köşe yazarlığı, uzaktan eğitim gibi birçok alanda hızla yaygınlaşmaktadır.

Evde çalışmanın birçok avantajı da vardır. Her sabah erken kalkıp onca trafiğin içinde bir iş yerine yetişmeniz gerekmiyor. Her sabah kalktığınızda bugün en giymeliyim diye düşünmüyorsunuz. Elinizde bir işiniz varsa ve evinizde çalışmaya karar verdiyseniz ve bunun için evin uygun bir bölümünü de kendinize ofis olarak ayırabilecekseniz işe güzel bir dekorasyon ile başlayabilirsiniz.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Home ofis için ayırmış olduğumuz alanın büyüklüğüne göre kafamızda bir yerleşme planı oluşturmak en iyisidir. Bu alan evinizde sizin rahat çalışmanızı sağlayabilecek, çok fazla ayak altında olmayan, televizyon ve diğer gürültülerden etkilemeyecek, yeteri kadar gün ışığı alabilen bir alan olması çok önemlidir. Bu kriterler ofis oluşturmak için öncelikli planların başında gelir. Sürekli girilip çıkılan bir oda veya odalar arası bağlantı kapısı kenarında ofis olmamalıdır. Yine televizyonun hep birlikte ailece izlendiği bir oda da iyi bir fikir olamaz. Hiç gün ışığı almayan karanlık odalar da ofis çalışmaları için uygun değildir. Bu tür detaylar ilk baştan düşünülerek tasarım ve yerleşim ona göre yapılmalıdır.

En güzel home ofis çalışmaları için ayrılan mekanlar evdeki boş ve fazla odalardır. Böyle bir odayı tamamen ofis çalışmanız için ayırmak işin yarısından fazlasını halletmek anlamına gelir. Tabii ki bütün evler de böyle boş veya ayrılabilecek oda bulunmamaktadır. Dolayısıyla kısıtlı imkanlar içerisinde uygun bir köşe ayarlama yoluna gidilmektedir.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Yeterli alan bulunduktan sonra işinize uygun ofis malzemelerini edinmelisiniz. Her işin kendine göre tasarlanmış ofis malzemeleri bulunmaktadır. Gerekli gereksiz bütün ofis malzemelerini masanızın üzerine yığıntı yaparak ortamı boğmak da doğru fikir değildir.Sadece bilgisayar ile çalışmalarını yürütenler için aşırı malzeme kalabalığı yapmamak gerekir.

Home ofis çalışmalarında ev ile ofis alanlarını ayırabilmek lazımdır. Yani işlerinizi yaparken kendinizi ofiste hissetmeli ve işinize odaklanmalısınız. Eğer bunu başaramaz iseniz ev ile ofis işleri birbirine karışır ve verimli bir ofis alışması yürütemezsiniz.Ev rahatlığı ile çalışma yürütmeniz başarınıza engel olur, ev ortamı sizi mola vermeye veya dinlenmeye itecektir. Dikkatinizi toplayarak çalışabileceğiniz bir mekan dekorasyonu yapmanız gerekmektedir.
Home ofis olarak kullanacağımız alan mutfak olmamalıdır.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Gün içinde sürekli yemek kokuları iştahınızı açacak her kalktığınızca kendinize bir şeyler hazırlama ihtiyacı doğuracaktır. Zaten yemek kokusu, ortam sıcaklığı, içeri giren çıkan derken verimli bir çalışma yürütemezsiniz.

Salonun bir köşesi veya bir odanın kullanılmayan bölümü en ideal ofis çalışması yapılacak alanlar olabilir. Öncelikle odanın konumu ve işinizin gerekliliğine göre bir masa seçmelisiniz. Masa boyunuza uygun ve belden çok yukarılarda yüksek bir mobilya olmamalıdır. Sandalyeniz de yine işinize uygun, bel ve boyun ağrısı yapmayacak rahat bir sandalye olmalıdır. Daha önceden de dediğimiz gibi gün ışığından yararlanacak şekilde cam önüne ve yakınına konuşlanmalı ve masanın, bilgisayarın yönü buna göre ayarlanmalıdır. Gün ışığı yeterince alınamıyorsa tepe lambası veya masaüstü lambalar tercih edilmelidir. Yine halı, perde ve dekorasyon için kullanılacak objelerin renkleri gözünüzü yoran renkler olmamalıdır. Renk olarak daha az desenleri olan ve pastel renklerden oluşan malzemeler tercih edilmelidir.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel hom ofis dekorasyon modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.