Mutfak

İtalyan Tarzda Mutfak Modelleri

Mutfağınızda şıklık, modernlik ve konfor mu istiyorsunuz. O halde aradığınız mutfak dekorasyonu kesinlikle İtalyan stil mutfak tasarımlarından yana olmalı. Çünkü İtalyan mutfaklar estetik, uyum, görsellik, zevk ve fonksiyonellik içerir. Adeta sanatın mutfakta hayat bulmasıdır. İtalyan modern mutfak tasarımlarında seramikten, aksesuarlara, boyasından zemin özelliklerine bunların hepsinin bir arada uyum içerisinde kullanımına dikkat edilir. Yeni İtalyan mutfaklarında mutfağın sadece yemek pişirilen bir alan olmasından öte bir yaşam alanı fikri ön plandadır. Aslında İtalyan Mutfak bir gelenekselliği çağrıştırır. Sonsuz tasarımları vardır. Özünde İtalyan geleneksel mutfak anlayışı yatmakla birlikte teknolojik unsurlardan  ve günün modasından da yararlanılarak muhteşem görsellikte, işlevsel mutfaklar tüketiciye sunulur. Yani tarzınız ne olursa olsun size yakışan, sizi anlatan bir italyan mutfak modelini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Tüm dünyanın kabul ettiği üzere İtalyan Mutfağının tüm dünya mutfakları üzerinde bir etkisinin olduğu tartışılmazdır. Bu yemek kültürü doğaldır ki mutfak dekorasyonuna da yansımıştır. Hem fonksiyonel detaylar hem de sıcaklık, samimiyet hissi tüm mutfağa hakimdir. İtalyan stil mutfak modellerinde geniş bir hareket imkanı sunan alan mevcuttur. Dolap ve raf açısından oldukça zengin tasarımlar mevcuttur. Daha çok italyan tarzı mutfak modellerinde bir akdeniz havası öne çıkmakla beraber renk seçiminde beyaz ve açık tonlar göze çarpmaktadır. Son zamanlarda duvar kağıtlarının da kullanıldığını sıklıkla gördüğümüz modern italyan mutfak tasarımlarında aydınlık bir ortamın yaratıldığı, her ne kadar fonksinel bir kullanım için tasarlanmış olsalar da sadeliğin öne çıktığını söyleyebiliriz.

Yeni bir mutfak dekorasyonu istiyorsanız pekala italyan mutfak tarzını deneyebilirsiniz. Fikir edinmek için galerimizi tıklayabilir ve sizler için seçmiş olduğumuz modelleri inceleyebilirsiniz.

 

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.