Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Dekorasyon Fikirleri

Hayatımızın bir parçası haline gelen uyum ve şıklık artık çocukları da ilgilendiriyor. Kız çocukları, odalarını, evin ayrı bir yuvası, adeta farklı bir dünyası olarak görür. Mobilyalarından perdelerine kadar onu mutlu edecek ve hayal dünyasını zinde tutacak bir oda tasarlamanız mümkün..

Rahatlık Ve Sağlık Ön Planda Olmalı

Her şeyden önce onun sağlığına uygun ve olası kazaları engelleyecek mobilyalar tercih edilmelidir. Prensesinizin zevklerine güvenin ve odanın renklerini onun istediği şekilde birlikte seçin. Nevresim kumaşlarının alerji yapmayan, adi olmayan boyalarla üretilmiş olmasına dikkat edin. Çünkü birçok çocuk kumaşlarda kullanılan maddelerden dolayı hastalanabiliyor ve cilt rahatsızlıkları geçirebiliyor.

Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Dekorasyon Fikirleri

Eşyalarının Artık Kendisine Ait Olduğunu Hissetsin!

Ona odasında ihtiyacı olan her şeye erişebileceği ortamlar hazırlayın. Kıyafet dolabı, süslenebileceği aynası, derslerini çalışabileceği bir masa ve boyuna uygun sandalye gibi eşyaları onun zevkine danışarak rahat edebileceği düzeyde hazırlayın. Gerektiğinde kıyafet dolabını açıp o gün ne giyeceğine kendisinin karar verebileceği dolabının iç kısmına veya odanın uygun bir köşesine boy aynası da ekleyebilirsiniz.

Odanın Derli Toplu Olabilmesi İçin

Duvara veya kapıya kıyafet, çanta, aksesuar gibi eşyalarını asabileceği boyuna göre askılıklar takın ki gerektiğinde rahatlıkla bunları kullanabilsin. Köşe askılıkları da odada tercih edilebilir. Odanın ambiyansına ve renklerine uygun hatta eğlenceli görünüm verebileceğiniz askılıklardan edinip kullanıma sunabilirsiniz. Bu tür eşyaları marangoz atölyelerinde veya mobilyacılarda kızınızla kendiniz de tasarlayarak yaptırabilirsiniz. Kendi emeğinizle oluşturulmuş eşyaların kıymeti ayrıdır ve çocuğunuzla aranızdaki bağı kuvvetlendirir.

Gelelim küçük eşya ve aksesuarların düzenine. Bu tür eşyalar odayı her zaman olduğundan daha dağınık gösterir. Bu yüzden küçük eşyalarını sınıflandırabileceği şeffaf kutular veya istediği deseni kutularda saklayabilir, gerektiğinde bulabilmesi için üzerlerine etiketle sınıflandırmasını yaptığı eşyaların adlarını yazabilirsiniz.

Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Dekorasyon Fikirleri

Hayal Kurarken Ders De Çalışmak Lazım

Ödevlerinin çoğunu şevkle odasında yapabilmesi için ona uygun bir masa hazırlayın. Kitap ve defterlerini rahatlıkla kullanabileceği bölmeleri olan bir masa hazırlayın. Ayrıca kural ve planlarını her an görebileceği hoş bir pano da asmayı unutmayın!

Sizler için derlediğimiz Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Dekorasyon Fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir