Ev Dekorasyonu

Klasik Duvar Saati Modelleri

Kökeni M.Ö. 4000’lere kadar uzanan saat ilk olarak Mısır’da kullanılmış olan Güneş Saatidir. İnsanoğlu varolduğu günden buyana zamanı hesaplamaya, mevsimsel döngüleri anlamaya ve tüm yaşantısını bunun üzerine kurmaya odaklanmıştır. Bu nedenle ilk olarak M.Ö. 4000’lerde Mısır’da güneş saatinin keşfiyle zaman kontrol altına alınmaya çalışılmış ve ardından kum saati ve su saatinin keşfiylede gelişim göstermiştir.

Zamanla gelişen teknoloji ile saatler dekorasyon alanında da kullanılmaya başlamış ve günü planlarken aynı zamanda sanatsal ögelerle zenginleştirilerek dekoratif saatlerde günlük hayatta yerlerini almışlardır. Özellikle de duvarlarda kendilerini daha iyi gösteren bu işlevsel ve hayati öneme sahip saatler günümüzde evimizin her köşesinde kendilerine yer bulmuş ve yaşantımızın vazgeçilmezleri olmuşlardır.

Artık dekorasyon tarzımıza göre saat modeli seçebilmekte ve klasik duvar saatlerinden tutun da sıradışı ve eğlenceli saatlere kadar bir çok farklı tasarıma sahip saat modellerini görebilmekteyiz. Biz bu yazımızda sizler için en güzel saat modeli olan klasik saat modellerini hazırladık. Galerimizi tıklayarak antika sayılabilecek muhteşem klasik saat modellerini inceleyebilir ve eviniz için klasik bir duvar saatini beğenebilirsiniz.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.