Köşe Takımları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Modern bir görünüm ve az yer kaplaması dolayısıyla birçok kişi, salon veya oda dekorasyonunda köşe takımlarını tercih ediyor. Köşe koltuk takımları, gerçekten de hem görünüm olarak modern bir çizgiyi yansıtıyor, hem de mekanda size hareket serbestliği sağlıyor. Bu nedenle eğer sizde oturma odanızda ya da salonunuzda bir köşe takımı düşünüyorsanız özellikle dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Öncelikle köşe koltuk takımı alırken rahat olmasına, kalitesine, tasarımına dikkat edilmeli ve oturum sırasında rahatsızlık vermemelidir. Tercih edeceğiniz köşe koltuğunun iskeleti ve köşe dönüşleri kumaş ile iyi bir şekilde kaplanmış, köşe kısımları iyi birleştirilmiş ve yapıştırılmış olmalıdır. Köşe koltuk takımınızın dikiş ve biyeleri düzgün, döşemelik kumaş yüzeyinde var olan desenler ortalanmış, varsa çizgilerle dikişler uyum içinde, minderleri esnek ve koltuğunuzla tam uyumlu olmalıdır. Temizlemek üzere çıkarılabilecek parçalar yırtılmayacak bir üründen yapılmış, her pozisyon için oturma dengesi iyi sağlanmış olmalıdır.

Bunların dışında, köşe koltuk takımının kol ve kanatların konforlu olmasına dikkat edilmelidir. Mobilyanın döşeme malzemesi dayanıklı olmalı, kolay yanmamalı, kolay temizlenebilmeli, evdeki diğer eşyalarla uyumlu olmalıdır. Galerimizde sizler için birbirinden güzel, kaliteli ve konforlu köşe koltuk takımı modelleri yer almaktadır. Galerimizi tıklayarak köşe takımı modelleri yakından inceleyebilir ve yukarıda saydığımız kriterler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir