Banyo

Küçük Banyolar İçin Pratik ve İşlevsel Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon açısından göz ardı edilen alanların başında banyolar gelmektedir.  Ancak banyo dekorasyonu, diğer yaşam alanları kadar  bol seçenek içermediği ve özellikle ülkemizde banyoların ölçü standartları göz önünde bulundurulduğunda küçük banyolar dekorasyon açısından oldukça sönük ve zayıf bir görünüm sergilemektedir.

Küçük banyo dekorasyonunda yapılacak doğru bir planlama ile küçük alanlara sahip banyolar da hem daha ferah hen de daha işlevsel bir hale getirilebilir. Doğru malzeme ve doğru renk seçimi ile yanıltıcı bir görünüm elde edilerek mekan daha büyük ve geniş bir ortama dönüştürülebilir. Nasıl mı? Küçük banyolar için yapılan dekorasyonlarda en önemli detaylardan biri kesinlikle lavabolardır.  Standart ayaklı lavabolar ülkemizde ve dünyada çok yaygındır. Ayaklı lavabolar ise daha çok büyük banyolar için tercih edilebilir. Küçük bir banyoda ayaklı lavabo yerine etajerli lavabo modellerinin kullanılması hem işlevsel hem de görsel olarak daha dekoratif duracaktır.

Bunun dışında küçük banyolar için dekorasyon örneklerinde sıkça gördüğümüz duşa kabinler en akıllı seçimler olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu dar alanlarda küvet kullanmak mekanı daha da daraltacak ve kalabalık bir görüntü oluşturacaktır. Tabi ki küçük alanları olduğundan daha büyük göstermek için en önemli ipucu doğru renk seçimidir. Sadece banyolar için değil, diğer tüm küçük alana sahip mekanlar için seçilecek renkler ile daha büyük ve ferah bir görünüm elde edilebilir. Beyaz seçimler her zaman daha geniş ve ferah bir hava yaratır. Banyonuzun fayansları ve duvar renkleri açık renklerde ya da pastel tonlarda olursa banyonuzda ferah ve geniş bir his uyandırabilir.

Banyo dekorasyonunda kullanacağınız aynalar ile ışık oyunları yapılabilir. Özellikle de banyo dolaplarında yer alan aynalar sayesinde göz yanılsamasına gidilebilir. Ancak küçük banyolarda kesinlikle kalabalık aksesuar kullanımından kaçınmalı ve mümkün olduğunca fazlalıklardan uzak durulmalıdır. Banyolar için tasarlanan dekoratif ve pratik rafları tercih edebilir, banyonuzun köşelerini değerlendirilebilir ve daha kullanışlı bir banyoya sahip olunabilir. Eğer sizin de banyonuz küçükse ve yeni bir banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız galerimizi tıklayarak sizin için seçmiş olduğumuz ve sizlere ilham kaynağı olabilecek küçük banyo dekorasyonu uygulamalarına bir göz atabilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.