Ev Dekorasyonu Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Pratik Öneriler

Written by Secret

Büyük ve ferah bir mutfağın her ev hanımının hayali olduğu tartışmasız bir gerçektir. Ancak küçük bir mutfağa sahip olmak da her şeyin sonu değil şüphesiz. Küçük mutfaklarda dekorasyon kadar pratiklik ve saklama alanı yaratmak de öne çıkmaktadır. Bunun için sizlere birkaç önerimiz olacaktır.

Kullanılmaz Diye Düşündüğünüz Her Alanı Değerlendirin

Örneğin lavabo altına temizlik malzemelerini veya çöp kovasını üst üste koymak yerine bu alanı pratik raflarla bölerek daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Mutfak dolabınızda yeterli çekmeceye sahip değilseniz buzdolabı kapağını magnetli olarak bulabileceğiniz baharatlık olarak kullanmanız mümkün.

Boş Duvarlarınıza Raf Ekleyin

Boş duvarlarınıza dolap yaptırmak maliyetli ve zahmetli bir iş olabilir. Bunun yerine bu alanlara raf ekleyerek tencere, tava, bardak, sürahi gibi gereçlerinizi düzenlemek için kullanmak iyi bir fikir olabilir.

Küçük Mutfaklar İçin Pratik Öneriler

Tencere, Tava ve Kepçe Gibi Gereçler İçin Yer Açın

Raf ve çekmece sizin için yeterli çözüm olmuyorsa tencere, tava ve kepçeler gibi çok yer kaplayan mutfak eşyalarınızın tavana asılan tencere tava askılıkları ile her an ulaşabilir olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece küçük mutfağınızda değişik bir hava yakalayabilirsiniz.

Dolap Kapaklarını Değerlendirin

Dolap kapaklarınızı da çok kullanışlı bir duruma getirmek aslında hiç de zor değil. Kapaklara asacağınız küçük raflarla çekmecelerinizde yer kaplayan ve üst üste duran birçok malzemeyi buralarda saklayabilirsiniz. Aynı zamanda mutfak dolabınızın da yan kısımlarına monte edeceğiniz küçük askılarla bu alanları da değerlendirmiş olursunuz.

Lavabo Üstü Alanı Boş Geçmeyin

Bu alanı ise hemen hemen her yapı markette bulabileceğiniz metal çubuk ve askılarla değerlendirebilirsiniz. Hatta yine bu çubuklara asılan sepetlerle ve raflarla kendinize çok pratik alanlar yaratabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; mutfak dolabınızın raflarında yer kaplayan kupalarınızı bu metal çubuklara kanca ile asabilirsiniz. Yine buradaki sepetleri baharatlık olarak kullanabilir veya küçük kavanozlarınızı koyabilirsiniz.

Mutfak Kapınız Çok Yer Kaplıyorsa

Küçük mutfaklarda en büyük sorunlardan birisi de içe doğru açılan mutfak kapısıdır. İmkanınız varsa ve yeriniz yeterli ise kapıyı söküp dışa açılan kapı yaptırabilir böylece kapının kapladığı alanı da kullanabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz küçük mutfaklar için pratik öneriler galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.