Yatak Odası

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Her zaman söylediğimiz gibi. Yatak odası dekorasyonu oldukça önemlidir. Çünkü bütün bir günün yorgunluğunu çıkardığınız, huzur bulduğunuz, dinlendiğiniz, sabah dinç bir şekilde uyandığınız yatak odaları, gözünüzü yormamalı, sizi rahat ettirmeli ve hoşunuza gitmelidir. Bu nedenledir ki yatak odası dekorasyonuna en az salon dekorasyonuna verdiğiniz önemin daha fazlasını göstermelisiniz. Eğer bir de yatak odanız küçükse işiniz bu anlamda daha zor demektir. Çünkü bir yatak odasında olması gereken temel ürünleri bile bu küçük mekanlara sığdırmak ve ondan işlevsellik beklemek gerçekten zordur.

Ancak üzülmeyin. İyi bir planlama ve doğru ürün seçimi ile bu sorunu kökünden halledebilirsiniz. Örneğin kesinlikle küçük yatak odaları için mobilyaları da fonksiyonel ve küçük ebatlı seçmekte yarar vardır. Bu sayede mekanı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Çünkü böylelikle size odada rahat hareket edebileceğiniz bir alan açılacaktır. Böylelikle yatak odasında kullandığınız dolap sayısını arttırabilirsiniz. Ayrıca böyle bir yatak odasında yerden tasarruf etmek adına komidin sayısını bire düşürebilirsiniz. Zarif ve daha küçük dar bir yatak başlığı da bu anlamda hem görsel olarak hem de dekorasyon adına oldukça başarılı bir görünüm sergileyecektir.

Küçük yatak odası duvar dekorasyonunda ise kesinlikle koyu renklerden, desenlerden kaçınılmalı ve yerine daha açık pastel tonlar kullanılmalıdır. Böylelikle yatak odanız daha ferah görünecek ve nefes alabilecektir. Zeminde ise yatak odası halılarını ya küçük ebatlı halılardan seçmeli ya da düz renk duvardan duvara açık tonda halı seçilmelidir. Dediğimiz gibi daha çok sade, tek ve düz renk seçimi ile mekanı büyük gösterebilirsiniz. Yatak örtülerini abartılı seçmemek, perdeleri sade modellerden seçmek, hatta tek renkli perdeleri tercih etmek, fazla aksesuara yer vermemek yine küçük yatak odaları için mükemmel sonuçlar olabilir. İsterseniz konuyu daha iyi algılayabilmek için galerimizde yer alan küçük yatak odası dekorasyon uygulamalarına bakabilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

 

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.