Trend Stil

Loft Stili Dekorasyon

Written by Secret

1960’larda Newyork şehrindeki endüstri ve sanayi bölgelerinin boşaltılması sonucu o dönemin sanatçı ve heykeltraşlarının boş fabrikaları, hangarları, depoları kiralamaları ve sanatlarını burada icra etmeleri sonucu başladığı kabul edilen Loft Stili, terk edilmiş endüstri alanlarının hayata döndürülmesi olarak tanımlanabilir. Günümüzde en modern mimari uygulamalarından biri olarak görülen Loft tarzı en beğenilen dekorasyon tarzlarından biridir.

Loft stili dekorasyonda, geniş ve ferah alanlar, yüksek tavanlar, duvarların olmadığı mekanlar, büyük ve hacimli mobilyalar, taş duvarlar akla gelebilir. Loft dekorasyonda odalar yerine geniş mekanlar yer alır. Bu dekorasyonun en önemli unsurlarının başında aydınlatmalar gelmektedir. Loft stil aydınlatmalar denilince de akla endüstriyel tarzda aydınlatmalar, metal kafesli ışıklar, fenerler gelebilir. Loft tarzı ev dekorasyonunda metaller, mermerler, taşlar, demirler kullanılabilir. Taş duvarlar, metal aksesuarlar, mermer süslemeler ile sıradışı bir yaşam alanı yaratılabilir. Loft stil ev dekorasyonunda modern ve yalın bir dekorasyon amaçlanır. Bu nedenle abartılı süslemeler bu dekorasyon tarzında görülmez bunun yerine ahşap objeler ile endüstriyel mimari muhteşem bir bütünlük sağlanabilir.

Oldukça maskulen bir dekorasyon olarak görülen bu stilde rahatlık ve sıradışılık hakimdir. Endüstriyel tarz dekorasyonla büyük bir benzerlik gösteren bu mimari tarz, artık şehir içlerine de taşınmış ve özellikle dubleks ve studio dairelerde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Sizde böyle bir yaşam alanına sahipseniz ve ruhunuzda sıradışılık varsa rahatlıkla loft stil dekorasyonu deneyebilirsiniz. Galerimizi tıklayarak sizlere fikir oluşturması için seçmiş olduğumuz birbirinden güzel loft stil dekorasyon uygulamalarını inceleyebilirsiniz.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.