Yatak Odası

Lüks ve konforlu Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odaları en çok kullandığımız alanların başında gelmektedir. Genellikle yatak odası dekorasyonunda romantik bir görüntü yakalanmak istenir. Ancak yatak odası günün yorgunluğunun insanın üzerinden atıldığı, rahatlığın ön planda tutulduğu, huzur verici bir etkisi olan aynı zamanda da özel bir konumu olan bir mekan olduğundan görüntüden çok konforu ve rahatlığı önemlidir. Ancak konforun ve rahatlatıcı tasarımların en çok kullanıldığı yatak odası dekorasyonu da lüks tasarımlarda kendini göstermektedir. Lüks yatak odası dekorasyonlarında rahatlığı, yumuşaklığı, etkileyiciliği daha ilk bakışta görebilirsiniz.

Ancak böyle bir yatak odası dekorasyonunda renk seçimi oldukça önemlidir. Koyu ve kapalı renkler yerine açık pastel tonlarda renkler seçerek odanızda ferah ve romantik bir görüntü oluşturabilirsiniz. Duvarlarda boya yerine duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Tüm duvarları duvar kağıdı ile kaplamak yerine yatak başı olan duvarı daha belirgin ve büyük desenlere sahip bir duvar kağıdı seçerek sade görünüm elde edebilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunda çok fazla ışık kullanımı uygun değildir. Bunun yerine yatak odaları için tasarlanmış avizeler ve küçük ışıkları kullanabilirsiniz. Aydınlatmayı küçük mumlarla da yapabilirsiniz. Ya da tavandan aydınlatma yapmak yerine güzel bir avize ya da odanızın dekorasyonuna uygun abajur ile aydınlatmayı sağlayarak odanıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Yatak odasında çok fazla aksesuar kullanımından kaçınmalı ve mümkün olduğunca rahatlatıcı etkisi olan aksesuarlardan yararlanmalıdır. Örneğin yatak odanıza romantik bir hava katmak için güzel kokulu canlı gül, begonya ve orkide gibi çiçekleri aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Mobilya seçerken de daha çok ahşap görünümlü mobilyaları tercih edebilirsiniz. Galerimizde sizlere fikir verebilecek birbirinden güzel lüks ve konforlu yatak odası dekorasyon uygulamalarına ait görseller yer almakta. Galerimizi tıklayarak bu güzel etkileyici yatak odası dekorasyonlarına bakabilir, fikir edinebilirsiniz.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.