Trend Stil

Marin Stili Dekorasyon

Written by Secret

Moda dünyasındaki değişimlerin dekorasyona yansıması da devam ediyor. Denize ait unsurların ev dekorasyonuna yansımasına verilen isim olan Marin Stili Dekorasyon son zamanlarda en çok tercih edilen stiller arasında yer alıyor. Marin stilde mavi ve beyazın ayrılmaz bütünlüğü ile oluşturulan şık tasarımlar mekanda ferahlık ve rahatlık sağlıyor. Deniz kabuklarının, balıkçı ağlarının, halat ve dümen gibi birçok nesnesin estetik bir stilde birleştirildiği yeni dekorasyon tarzı özellikle modern yaşamda hızla yayılıyor. Dekorasyonda marin stili her ne kadar deniz kenarında bulunan yazlık evler için ideal olsa da bu dekorasyonu evinizde kullanmanız için denizi sevmeniz bile yetiyor.

Marin stili dekorasyon için ilk olarak mavi ve beyaz renklerin kullanılması gerekiyor. Özellikle mobilya kumaşlarında, yastık kumaşlarında mavi ve beyaz renklerin kullanılması  ile başlayan Marin Dekorasyon uygulamasında, sırasıyla aksesuar seçimlerinde de denizi çağrıştıran objelerin kullanılması geliyor. Deniz kabukları, deniz taşları, tablolar, biblolar bu dekorasyonda size eşlik edebilir. Aydınlatma da ise yine denizi anımsatan marin abajurlar ve aydınlatma araçlarından yararlanabilirsiniz.

Marin dekorasyon stili denize ait unsurlarla ve mavi-beyaz uyumuyla birkaç adımda kolayca gerçekleştirilebilir. Ayrıca bu tasarımı sadece oturma odaları değil, yatak odası, mutfak, banyo ve dilediğiniz her ortamda kullanabilirsiniz. Mutfaklarınızda havlular, masa örtüleri, bardaklar ve duvar kağıtları ile oluşturabileceğiniz marin stili, banyonuzda ise mavi fayans, beyaz küvet ve beyaz lavabo gibi birçok detayla oluşturulabilir. Ayrıca deniz taşlarını banyo dekorasyonunda kullanarak oldukça şık tasarımlar yaratmak mümkündür. Ev dekorasyonunuzda iç açıcı etki yaratmak istiyorsanız ve deniz tutkunuysanız marin stili dekorasyon sizin için en ideal seçim olacaktır.

Galerimizde Marin Stili Dekorasyon Fikirlerine ilişkin görselleri bulabilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.