Trend Stil

Minimalizmde Etnik Dokunuşlar

Written by Secret

Günümüzde artık evimize sığdıramadığımız eşyalarımıza uyum sağlamak zorunda olduğumuz bir dekorasyon anlayışı ile yaşıyoruz. Her zaman böyle olmak durumunda değiliz. Minimalizm bu özgürlüğü bize sağlayacak olan yaklaşım. Minimalist dekorasyon anlayışı, daha rahat alanlara sahip olduğumuz, sadece ihtiyacımız olan eşyalara yer verebildiğimiz, sadelik ve basitliğin ana yaklaşım olduğu, daha çok beyaz renge ve grinin tonlarına yer verilen bir anlayış temelde. Beyaz, verdiği derinlik hissiyle ruhumuzu dinlendirir.

Aynı zamanda etnik dokunuşlar, minimalizmde işe yarar. Minimalist dekorasyonda eşyaları kendi kullanım amaçları dışında dekoratif ürünler haline getirebiliriz. Minimalist dekorasyon uygulamasında zeminde kesinlikle halı kullanılmalı ki, bu halı el dokuması veya kilim olabilir. Büyük olmayan tablolar veya metal çerçeveli aynalar duvarları süslemeli. Etnik Minimalist dekorasyon uygulamasında daha da otantik bir görünüm için parke yerine traverten yer döşemesi de kullanılabilir. Minimalizm’de amacımız, pijamalarımızı üzerimize atıp, kahvemizi yudumlarken huzur içinde kitabımızı okuyabileceğimiz rahatlığa eve girer girmez kavuşabilmemiz denebilir. Felsefemiz, rahat olmak…

 

Bir önceki yazımız olan Eklektik Stil Ev Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde Eklektik stil, Eklektik Stil Dekorasyon ve eklektik stil dekorasyon örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.

Yükleniyor..