Ev Dekorasyonu

Modern Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma odası dekorasyonu önemlidir. Renginden, tarzına, aksesuarından, halısına kadar oturma odası dekorasyonuna daha bir önem verilir. Çünkü oturma odaları günün yorgunluğunun üzerimizden atıldığı, televizyon seyredilen, ailece hoş sohbetlerin edilebildiği mekanlardır. Bu nedenle dekorasyonunun sizi yormayacak, karmaşık gözükmeyecek, rahatlatıcı özellikleri taşıması gerekir.

Oturma odalarında kullanılan mobilyaların fonksiyonel olması sizin rahatlığınızı sağlaması açısından ideal bir seçim olabilir. Böyle bir seçimde size modern tasarımlara sahip oturma odası dekorasyonunu önerebiliriz. Biraz minimalist vurguları içeren, sade bir görünüme sahip, konforlu ve soft renklerin hakim olduğu bir dekorasyon sizin tüm negatif enerjinizi alır, rahatlamanızı sağlar ve sakinleştirir. Böyle bir dekorasyonda renklerin uyumu da bir o kadar önemlidir. Genelde iç mekan dekorasyonu uzmanları zıt renklerin kontrasını tavsiye etmektedirler.

Ama oturma odasının hem modern, hem de renkli unsurları içerisinde barındırmasını istiyorsanız sizlere yine hareketli, enerjik ve bir o kadar da konforlu oturma odası dekorasyonunu tavsiye edebiliriz. Böyle bir dekorasyonda canlı renklerin odak merkezli olarak kullanıldığını görebilirsiniz. Örneğin yeşilin hakim olduğu bir oturma grubuna renkli yastıklar, belki bir koltuk şalı ile hareket kazandırılabilir. Ancak çok abartıya gitmemek gerekir. Ya da krem rengi, kum rengi bir oturma odasında kırmızı bir aksesuar, renkli bir halı çok da şık durabilir. Tercih sizin.

Bunun dışında bu senenin de rengi olan toprak tonlarında bir dekorasyon oldukça ilgi çekebilir. Kum beji bir duvar boyası, afrikan tarzı mobilyalar, kahve tonları oldukça modern bir ortam yaratabilir. Ya da mavi renk duvarların hakim olduğu bir oturma odasına ne dersiniz. Galerimizde sizlere ilham verecek bir çok modern oturma odası fikirleri yer almakta. Galerimizi tıklayarak birbirinden güzel ve yaratıcı modern oturma odası dekorasyon örneklerini inceleyebilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz oturma odası modelleri.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.