Oturma Odası , Salon

Modern Salon Dekorasyonu

Written by Secret

Günümüz modern yaşamının büyüsüne kapılmak, evinizi modern tarzda dekore etmek, modernliğin işlevselliği, doğallığı, sadeliğine, pratikliğine kendinizi teslim etmek istiyorsanız o halde soft renklere, büyük mobilyalara, parlak ve kontrast renklere hazır olun. Artık klasik dekorasyon ögelerini, aksesuarlarını, yaklaşımları bir kenara bırakın ve şehrin temposunu, zamanın ritmini yakalayın.

Modern stil dekorasyon denilince klasiği reddeden yaklaşımı yani çağdaş unsurları kastetmiyoruz. Yalınlıktan, doğallıktan, pratiklikten, fonksiyonellikten söz ediyoruz. Halısız zeminlerden, ahşaptan, ahşap panjurlardan, taş duvarlardan, kütük tamamlayıcı mobilyalardan bahsediyoruz. Hafif minimalizmden, beyaz renkten, yaratıcılıktan, sanattan dem vuruyoruz. Evet beyaz ev dekorasyonu her zaman ilgi çeker ve temizliği, saflığı, hijyeni hatırlatır. Böyle bir dekorasyonu mutlaka renkli aksesuarlarla desteklemek gerekir. Bu soğukluğu bu renk kombinleri ile yenmek, canlılık katmak önemlidir. Mesela turuncu bir obje, mesela kırmızı bir lambader, mesela soyut bir tablo.

Zeminde eğer halı kullanılacaksa mutlaka açık renk halılar tercih edilmelidir. Beyaz renklerin yanı sıra yeni trend modern salon dekorasyonunda siyah ve gri tonları da görmek mümkün. Oldukça beğeni toplayan bu dekorasyonda biraz gururlu, ölçülü, kendini beğenmiş bir hava vardır. Bunu da ahşapla yumuşatmak ve kırmak mümkündür. Bu dekorasyonda da duvar renginin açık olması büyük önem taşır. Elbette ki böyle bir duvarı güzel ve modern bir tablo ile renklendirmek gerekir.

Modern ev dekorasyonunda doğal malzemelerin kullanılması dekorasyonun başarılı olmasında büyük rol oynar. Bu dekorasyonda doğallık ön planda ama hafif parlak renkli mobilyalar da kullanılabilir.  Ancak oran çok önemlidir. Bu nedenle evin diğer dekorasyonunda doğal ve pastel renkler kullanılması en doğrusu olacaktır. Mesela soğuk ve pastel tonlardaki bir koltuk takımına parlak ve çarpıcı renkte bir minder, yastık konulması büyük fark yaratır. Açık renk koltuklar için ideal bir seçim olan yine koltuk şalı da olabilir bu ürün.

Hatta açık renk duvarlar, doğal taş malzemeden döşemeler ve odak noktası oluşturacak olan bir aksesuar belki de bir tablo ile dekore edilmiş bir salonda sanırız büyük keyif alınır. Evinizi dekore ederken, mobilya ya da ışıklandırma seçimi gibi temel noktalarda ihtiyaçlarınızı, yaşam tarzınızı göz önüne alarak kullanmaya çalışın. Ev dekorasyonunda modern yaklaşım denilince elbette köşe koltuk takımlarını unutmamak gerekir. Son derece kullanışlı olan köşe takımları hem fonksiyonel bir ürün olup hem de küçük salonlarda size yer kazandırır. Tabi bu takımı tamamlayacak olan modern bir sehpa da bu dekorasyonun olmazsa olmazıdır.

Etkileyici modern ev dekorasyonunda mümkün olduğunca gün ışığından yararlanmak gerekir. Tabi evinizin pencereleri genişse. Bu pencerelere kesinlikle stor ya da tül perdeler yakışır. Bu dekorasyonda daha çok lambader tarzı aydınlatma ürünü kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Duvarlarda ise kolaj yapabilirsiniz. Ya da sade bir tablo. Artık lafı fazla uzatmadan galerimizde yer alan modern ev dekorasyon fikirlerine bir göz atın.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.