Mutfak

Modern Siyah Mutfak Modelleri

Written by Secret

Çok değerli Secrethome.net takipçileri. Bir önceki yazımızda sizlerle beyaz mutfak dekorasyonu hakkında birbirinden güzel görselleri ve dekorasyon fikirlerini paylaşmıştık. Bugünkü yazımızda da birbirinden özel ve eşsiz siyah mutfak dekorasyonlarına ilişkin bilgileri görseller eşliğinde sizlere sunuyoruz. Öyle umuyoruz ki modern siyah mutfak dekorasyonu bir çok kişinin fikirlerini değiştirmesini sağlayabilecek ve hatta ilham verebilecek güzelliklere sahip. Mutfakta koyu renkler kullanmak cesur bir karar, ancak mutfağa farklı renkler ve dokular ekleyerek daha şık ve iddialı bir mutfak dekorasyonuna sahip olunabilir.

Son yıllarda büyük ilgi gören renkli mutfaklar arasında kırmızı, yeşil, mor, mavi ve hatta sarı gibi bir çok iddialı rengin öne çıktığını görüyoruz. Özellikle yeni nesil modern mutfaklarda bu tarz renkler büyük ilgi görmeye başladılar. Ancak söz konusu siyah mutfak dekorasyonu olunca akıllarda bir çok farklı soru işareti oluşabiliyor.

Mutfak dekorasyonu için siyah ya da koyu tonlar kullanmanın bir çok farklı yolu vardır. Siyah beyaz mutfaklar siyahın çekiciliğini ve zarafetini yansıtan en güzel dekorasyon örnekleri arasında yer almaktadır. Özellikle siyah ve beyazın ortaya çıkardığı uyum, parlak materyaller ile birleştiğinde mutfakta modern ve şık bir görünüm ortaya çıkmaktadır.  Ancak siyah bir mutfak insanı biraz tedirgin ediyor gibi görünebilir. Oysa Endüstriyel tarzı fırın, siyah ahşap mutfak dolapları ve onlara eşlik eden ahşap tezgahlar ile daha maskülen bir tarzın ortaya çıktığı siyah bir mutfakta ahşap bir zemin ve ona eşlik eden beyaz bir tavan ile mükemmelliğin sınırlarını zorluyor desen hiç de haksızlık etmiş sayılmayız.

Yeni nesil siyah mutfak dekorasyonunda parlak tezgahın ve mutfakta kullanılan büyük taşlı avizenin mutfakta yarattığı etkiler kesinlikle muhteşemdir. Üstelik mutfak dolap kapaklarında cam kullanılarak parlaklığın ön plana çıkarıldığı bir mutfakta beyaz mutfak araç gereçleri ile yakalanan uyum görülmeye değerdir. Eğer istenirse tezgah arkasında klasik desenli fayanslar kullanılması ya da eskitilmiş tuğla kaplama ile son derece sıcak ve samimi bir tarz yakalanabilir. Bu tür bir mutfakta ahşap bir tezgah ve beyaz büyük bir lavabo ile bütünlük sağlanabilir.

Siyah modern mutfak dekorasyonunda modern sarkıt lambalar, zeminde tercih edilen siyah beyaz çizgili kilim ve yine parlak siyah sandalyeler ile muhteşem bir dekorasyon elde edilebilir. Yine siyah mutfakta rahatlıkla mermer tezgahlar da kullanılabilir. Bu tip bir mutfakta ankastre ürünler tercih edilmelidir. Ancak parlaklık unutulmamalıdır.

Dilerseniz tüm bu uygulamaları daha rahat kavramak ve fikir oluşturmak adına galerimizi tıklayarak bu fikirleri destekleyici nitelikte ve görsellikteki siyah mutfak dekorasyon fikirlerini inceleyebilirsiniz.

 

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.