Ev Dekorasyonu

Modern ve Teknolojik Zemin Kaplama Örnekleri

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber evlerimizde de teknolojik unsurları sıklıkla görmekteyiz. Bunun en güzel örnekleri ise kendini iç mekan zemin kaplamada göstermektedir. Artık iç mekanlarda daha uzun ömürlü, bakım istemeyen, nemden, rutubetten etkilenmeyen, kolay uygulanabilen ve herşeyden önemlisi ekonomik fiyatlı zemin kaplama çeşitleri tercih edilmektedir. Özellikle Linolyum, Epoksi ve Flotex malzemeler zemin kaplama uygulamalarında başarılı sonuçlar vermektedir. İsterseniz bu zemin kaplama örneklerini sizlere kısaca tanıtalım.

Epoksi zemin kaplama: Daha çok  işyerleri, okul, hastane ve benzeri geniş alanların zemin kaplamalarında tercih edilen epoksi kimyasallardan etkilenmeyen, dirençli ve güçlü bir zemin kaplama çeşididir. Dayanma gücü yüksek olduğundan kullanım alanı oldukça yüksek olan yerlerde sıklıkla uygulanmaktadır.

Linolyum zemin kaplama: Çevre dostu olan, kolay kullanım özelliğine sahip, uygun fiyatlı bir malzeme olan zemin kaplama çeşididir. Pratiktir. Son derece zengin renk ve desen çeşitliliğine sahip olan linolyum zemin kaplama, keten tohumu yağı, ağaç reçinesi, hinç keneviri, kireç taşı gibi doğal karışımlardan oluşan esnek bir zemin kaplama malzemesidir. Antibakteriyeldir. Yanmaz, cila gerektirmez, dayanıklı, kaymaz, ısı ve ses yalıtımına sahip ve sağlığa uygun bir malzeme olan Linolyum insan sağlığına zararı veya hiç bir yan etkisi olmayan, katkı malzemesi içermeyen bir malzeme olup hijyeniktir.

Ekolojik bir malzeme olan Linolyum kesinlikle doğal malzemelerden üretilmiştir. Leke tutmaz ve kolay temizlenebilir. Ekonomiktir.

Flotex zemin kaplama: Her tür şarta uygun kullanım kolaylığıyla mükemmel bir zemin kaplama seçeneği olan Flotex, dayanıklı yapısının yanı sıra aynı zamanda da  yumuşak yüzeylidir. Yüksek teknoloji ürünü bir tekstil ürünü olan Flotex dayanıklı, konforlu, su geçirmez köpük tabanı, hiyjenik özelliği, ses yalıtımı ve temizlik kolaylığı sayesinde iç mekanlarda güvenle seçilebilecek bir zemin kaplama malzemesidir. Flotex’in geniş renk paleti ve tasarımı, ilk döşendiği gün gibi parlak ve canlı kalmasını sağlar.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.