Oturma Odası , Salon

Muhteşem Salon Dekorasyonu Fikirleri

Ev dekorasyonunda evin her alanının dekorasyonu çok önemlidir ancak en özen gösterilen, en gösterişli olması istenen ve en konforlu olması beklenen salon ya da oturma odalarıdır. Çünkü salon dekorasyonu sizi anlatır. Sizin beğenileriniz, kişiliğiniz, yaşam biçiminiz ve hayata bakışınız hakkında gizli ipuçları taşır. Bu nedenle önemlidir. İddialı salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle bir anlam birliği, tema bütünlüğü, renk kombinleri, tekstil ve mobilya grubunun birbirleriyle olan uyumu mükemmel olmalıdır. Her bir grup kendi içinde size bir şeyler anlatmalıdır.

Mükemmel salon dekorasyonu etkileyici olmalıdır. Bakıldığında gözü yormamalı, huzur vermelidir. Bu nedenle aynı zamanda bir tarzı da yansıtması gerekir. Bir dekorasyon tarzını benimsemek ve dekorasyonu bu tarz üzerinden uygulamak yapılan işi kolaylaştırır. Kullanılan renkler, aksesuarlar, eşyalar hep birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Yeni yeni salon dekorasyonlarında nişlerin de kullanıldığını görmekteyiz. Niş uygulaması özellikle küçük salon ve oturma odalarında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. 

Salon dekorasyonunun başarısı öncelikle sizin zevkiniz, yakıştırma beceriniz, uyum ve iyi bir planlamadan geçmektedir. Yine günün trendi olan doğal malzeme kullanımı ile de sade ama gösterişli bir salon dekorasyonuna imza atılabilir. Ya da klasik ile modern yaklaşımları aşırıya kaçmadan ufak dokunuşlarla birbirine yedirerek mükemmelliğe ulaşabilirsiniz.

Sizler için 15 güzel salon dekorasyonu görselinden oluşan bir galeri hazırladık. Galerimizi tıklayarak bu muhteşem salon dekorasyon fikirlerinden ilham alabilir dilerseniz evinizde uygulayabilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz başarılı salon dekorasyon örnekleri.

 

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.