Mutfak

Mutfak Dekorasyonunda İdeal Renkler

Written by Secret

Başarılı bir mutfak dekorasyonunun sırrı mutfağın renginden geçer. Mutfak rengi rahatlatıcı özellikte olmalı, gözü yormamalı, enerji verici ve sıcak bir görünüme sahip olmalıdır. Mutfağınız görsel açıdan göze hoş göründüğü kadar kullanışlı olmalı, içinde rahat hareket edebileceğiz serbestliğe sahip olmalıdır.

Mutfak renklerini seçerken iyi düşünülmelidir. Örneğin kırmızı, turuncu, kırmızıyı çağrıştıran renkler aynı zamanda iştah açısı özelliklerde taşıdığından formuna dikkat edenlerin ve sağlıklı beslenmeden yana olanların mutfak rengi seçimini ayrıca daha titizlikle düşünmelerinde fayda var. Mutfağınızda canlı renklerin seçimi enerjinizi artıracaktır ve mutfağınızın eğlenceli bir mekan haline dönüşmesini sağlayacaktır. Küçük mutfaklar için açık ve pastel renklerin seçimi mekanı daha geniş gösterecektir.

Mutfağınızda kullanacağınız naturel, toprak rengi, yeşil, kahve ve sarı tonlar doğayı çağrıştırdığından size kendinizi iyi hissettirecektir. Büyük bir mutfak için lacivert ideal bir seçim olabilir. Verimliliği simgeleyen lacivert size güven duygusu kazandıracaktır. Küçük mutfaklar için beyaz, gri, krem, açık sarı gibi açık renkler tercih edilebilir. Mutfağınızda turuncuyu tercih ederseniz ahşap ya da metal gibi malzemelerle müthiş bir uyumu yakalayabilirsiniz. Kırmızı ise yemek yemeyi ve yapmayı sevenlerin tercihi olabilecek bir seçimdir. Belki siyah, gri ve beyazla kombinlenirse kırmızının yoruculuğunu hafifletebilirsiniz.

Mavi rengin mutfak dekorasyonunda kullanılması pek önerilmez. Çünkü mavinin yeme hissini azalttığı, bu nedenle farklı bir renkle birlikte kullanılması önerilir. Sarı renk yumuşak bir renktir. Çelik, cam ve kromla son derece uyumludur ve bu renkte siyah ve beyazla kombinlenebilir. Beyaz hijyenik bir renktir ve mutfaklarda en çok tercih edilen renktir. Mutfağınızı geniş gösterir ancak soğuk bir renk olduğundan bir dezavantajdır.

Son zamanlarda trend mor, siyah, yeşil, pembe mutfaklar ilgi çekmektedir. Hatta bu senenin trend rengi bordo da mutfaklarda oldukça şık durmaktadır. Bu iddialı renklerde ise zemini,  mutfak dolaplarını açık renkte seçmekte fayda vardır. Galerimizi tıklayarak ideal mutfak renklerini içeren dekorasyon örneklerine bakabilir ve mutfağınız için fikir edinebilirsiniz. Mutfak renkleri için galerimizi tıklayınız.

İdeal Renkli Mutfak Dekorasyonu Örnekleri (9)

İdeal Renkli Mutfak Dekorasyonu Örnekleri (3)

İdeal Renkli Mutfak Dekorasyonu Örnekleri (10)

 

 

Bir önceki yazımız olan Basamaklı Ahşap Mutfak Merdivenleri başlıklı makalemizde ahşap basamaklı tabureler, Ahşap mutfak merdivenleri ve modern mutfak merdivenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.

Yükleniyor..