Trend Stil

Öğrenci Evi Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Öğrenci evi adından da anlaşıldığı üzere geçici bir süre için düzenlenen, bir evin içinde birden fazla kişinin kaldığı, aynı mekanın hem yatmak amaçlı, hem ders çalışma amaçlı hem de yemek yeme amaçlı kullanıldığı, daha çok birbirinden farklı tarz ve özelliklere sahip eşyaların bir araya getirilmesi ile dekore edilmiş, pahalı olmayan ve yaratıcı tasarımların eşya olarak kullanıldığı evler gelir. Böyle bir ev dekorasyonunda kesinlikle fonksiyonellik, yaratıcılık ve pratiklik en önemli şeydir. Bu nedenle bir eşya sadece bir amaca hizmet etmez. Masa aynı zamanda yemek masası, sehpa, ders çalışma masası olarak kullanılabilir, yatak aynı zamanda koltuk da olabilir. Yerlerde minderler, puflar, tabureler, portatif kitaplıklar öğrenci evlerinin olmazsa olmazlarıdır.

Ancak böyle bir öğrenci evi tarifi yaparken her şeyinde uyumsuz, zevksiz ve dağınık olması anlamı çıkarılmamalıdır. Öğrenci evi dekorasyonunun da kendine has özel bir yanı vardır. Mesela özgün tablolar, yaratıcı halılar, sanatsal aksesuarlar, sıra dışı objeler gibi. Tabi bir öğrenci evi düşünüldüğünde ve bu öğrenci evine bir çok öğrencinin de girip çıktığı düşünüldüğünde o evin dekorasyonunun da sade olması fazla yer kaplamaması önemlidir. Öğrenci evinin duvarlarında kitapları koymak için kitaplık kullanabilir ve yerden tasarruf edilebilir. Koltukların açılıp yatak olabilen modellerden seçilmesi ve yine koltukların koyu renk tercih edilmesi pratiklik açısından rahatlık sağlayacaktır. Ama modern ve renkli tasarımlar tam da bir öğrenci evi için en ideal seçimler olabilir.

Öğrenci yatak odası dekorasyonunda ise kesinlikle yatak seçimi bazalı olmalıdır. Böylelikle bir depolama alanı elde edilmiş ve dağınıklığın önüne geçilmiş olur. Elbise dolapları ise portatif olmalıdır. Ama bir çalışma masası ve kitaplık bir öğrenci evinin olmazsa olmazıdır. Öğrenci evi için ahşap bir kasa pekala sehpa görevi görebilir. Mutlaka öğrenci evinin dekorasyonunda kullanılan eşyaların kullanışlı ve fonksiyonel olması gerekmektedir. Biz siz öğrenciler için oldukça güzel öğrenci evi dekorasyonu örnekleri yer almaktadır. Galerimizi tıklayarak öğrenci evi modellerine bakabilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

 

 

 

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.