Mutfak

Renkli ve Canlı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak dekorasyonunda mutfak dolaplarının rengi, zemin veya tezgah seçimi, kullanılan aksesuarlardan tutun seçilen duvar rengi oldukça önemlidir. Öncelikle işe tarzınızı yansıtan bir dekorasyona karar vermek ve renginizi belirlemekten başlayabilirsiniz. Mutfağınızı yeniden dekore ederken bu seçimler işinizi kolaylaştıracaktır. Mutfak dolapları, duvar rengi, fayanslar, zemin, mutfak tezgahı, beyaz eşyalar ve mutfak aksesurları yeni bir dekorasyona başlarken gözden geçireceğiniz ve kalmasında ya da yenilenmesinde karar kılacağınız ögelerdir. Şimdi sıra geldi mutfağınızın klasik mi yoksa modern bir görünümde mi olmasını belirlemeye.

Sizi biraz yönlendirmek adına işinizi kolaylaştıracak bazı önerilerde bulunabiliriz. Son yıllarda açık renk mutfak dolapları kadar renkli ve modern tasarımlı mutfak modelleri de göze çarpmakta. Sarı, yeşil, kırmızı, kahverengi, bej, beyaz ve gri renk mutfaklara oldukça sık rastlanmakta. Mavi, mor, kırmızı, mürdüm rengi dolaplar ise daha çok kişiye özel tercihler olarak dikkati çekmekte.

Beyaz ya da kahverengi gibi klasik renklerdeki bir mutfakta, tezgah duvarındaki renkli fayans uygulamaları mutfağınızın havasını büyük ölçüde değiştirebilir. Mutfağınıza farklılık katmak istiyor ancak dolaplarınızı değiştiremiyorsanız duvar fayanslarında ya da duvar renginde değişiklik yaparak da mutfağınızda büyük bir değişikliğe gidebilirsiniz. Örneğin düz ve açık renkli mutfak dolaplarıyla birlikte koyu renk bir duvar boyasının oluşturduğu renk kombini mutfağınıza güzel bir hareket kazandırabilir. Çoğu kez mutfağın bir duvarında yapacağınız bir oynama da yeterince ilginç bir sonuç verebilir.

Koyu renk mutfak dolaplarıyla açık renk duvar ve zemin kullanılması ya da tam tersi açık renk mutfak mobilyası ile koyu renk tezgah veya aksesuarların tercih edilmesi gibi bazı önemli ipuçlarını kendi mutfak dekorasyonunuz da değerlendirebilirsiniz. Mutfak aydınlatmasında bir tavan aydınlatmasının yanı sıra mutfak tezgahını ve mutfak dolaplarını da aydınlatarak hem güzel bir görünüm elde edilebilir hem de pratiklik kazanılabilir. Mutfakta değişiklik yapmak için bir bütçe ayıramıyor ya da inşai işlerden kaçınıyorsanız yeni bir mutfak masası ve sandalyeleri ile de mutfakta değişiklik yapabilirsiniz.

Galerimizde birbirinden güzel renkli mutfak dekorasyonu örnekleri yer almakta. Mutfağınızda köklü bir değişiklik ve farklılık yaratmak istiyorsanız galerimizdeki yeni mutfak dekorasyonu görsellerine göz atabilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.