Ev Dekorasyonu Genel

Retro Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Son yıllarda artık sıradanlaşmış, klasik dekorasyon fikirleri tarih oldu. Ev mimarisinde de çılgınlık ve farklılık göze çarpıyor. Evler dekore edilirken çeşitli konsept ve tematik fikirler ön planda tutuluyor. Bunlardan biri de Retro. Retro giyimde olduğu gibi, günümüzde evlerde de sık sık karşımıza çıkıyor. Retro tarzında döşenmiş evlerin en belirgin özellikleri rengarenk ve cıvıl cıvıl olmaları.

Salonda Retro Esintileri

Eğer salonunuzu Retro tarzında dekorasyon istiyorsanız, birkaç detayı unutmamalısınız. Öncelikle sadelikten uzaklaşmayı göze almış olmalısınız. Çünkü salonunuz ne kadar hareketli ve renkli olursa, Retro tarzına da o kadar yaklaşırsınız. Duvarların rengi açık mavi, yeşil, sarı gibi renkler olmalı. Ayrıca büyük renkli tablolar asılması odaya güzel bir hava katar. Retro tarzında mobilyalar da takım olmak zorunda değil. Örneğin 3lü, 2li koltuğunuz kahverengi, berjerleriniz mavi olabilir. Aynı şekilde koltuk yastıklarının da farklı desenlerde ve renklerde olması konseptinizi tamamlar. Tabii bunu yaparken çok abartıya kaçmamak gerekir. Aksi takdirde ters tepebilir ve Retro’dan uzaklaşabilirsiniz.

Retro Dekorasyon Fikirleri

Retro, Mutfağa Kadar Girdi

Retro, eskiden olduğu gibi sadece oturma odası ve salonla sınırlı kalmıyor. Doğru dekorasyon fikirleri ile mutfağınızı da Retro tarzında döşeyebilirsiniz. Örneğin beyaz eşyalarınızı klasikleşmiş olan siyah, gri, beyaz renkler yerine daha renkli ve desenli olanlardan seçin. Artık onlar da meraklıları için Retro tarzında üretiliyor. Örneğin mutfağınız için açık mavi tonlarındaki buzdolabını seçebilirsiniz. Yemek masası olarak da kırmızı veya mor tonlarını uygulayabilirsiniz. Mutfaktaki Retro tarzını en çok yansıtan kısım, tabii ki dolaplar. Mutfak dolaplarınızı yeşil veya pembe tonlarında seçebilirsiniz. Aydınlatmalar ile de Retro tarzını yansıtmak mümkün. Seçeceğiniz yeşil, sarı, mavi gibi renkli ışıklar ile bu tarzınızı destekleyin.

Retro ile Sınırları Aşın

Retro, cesaret gerektiren bir tarzdır. Ama meraklıları için de vazgeçilmezdir. Öyle ki evin her yerinde olduğu gibi banyo gibi küçük alanlarda bile bu tarz oluşturulabilir. Banyonuzun duvarlarını mavi ve yeşil tonlarında boyayabilirsiniz. Böylece bulunduğu ortama da uyum sağlamış olur. Dolapları ise bu renklere zıt tonlarda seçmelisiniz. Banyo dolaplarının her bir çekmecesinin de farklı renkte olması banyonuza farklı bir hava katacaktır.

Sizler için derlediğimiz retro dekorasyon fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.