Ev Aksesuarları Oturma Odası , Salon

Retro Mobilya Modelleri

Written by Secret

Retro mobilya modelleri evinizde öne çıkan detaylardır farklı görünümleri olduğu için dikkat çeken parçalardır. Yaşam alanınızda sıcak ve de samimi etkiler bırakır. Geçmişten gelen renkli bir o kadar da şık duran bu dekorasyon tercihini evinizde yaşamak istiyorsanız bir kaç öneriye dikkat ederek bunu evinizde kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bir nevi geçmişe geri dönüşü de ifade eden bir tarz olan retro, belli dönemlere ait dekorasyon unsurlarından oluşan fazlasıyla parlak ve de canlı renkleriyle ön plana çıkan dekorasyon parçalarıdır.

Başka bir deyişle geçmişin günümüze uyarlanmış halidir. Her eşyanın, aksesuarın birbiriyle uyumlu olması önemli bir detaydır. Retro mobilya modelleri geçmişten günümüze şık ve modern bir şekilde uyarlandığı için bu tür insanlara huzur verir ve bunun yanında yaratıcılarının artmasını da sağlamaktadır. Retro tarzda sadece büyük mobilyalar kullanmak zorunda değilsiniz bu tarzı yansıtmak için daha küçük objelerle de bu tarzı rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Retro Mobilya Modelleri

Retro Mobilya Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu tarz geçmişten günümüze aktarıldığı için çoğunlukla eskitilmiş mobilyalar seçilir. Kanepe modellerinde “patchwork “ adi verilen mobilya modelleri çoğunlukla seçilir. Yastık modellerinde oldukça renkli, motifli ve de parlar modelleri tercih edebilirsiniz. Bu dönemlerde genelde evler de renklidir. Çoğunlukla sadelikten değil aksine daha eğlenceli ve de renkten yanadır. Duvarlarda desenli çiçekli oldukça renkli seçimler yapılır. Özellikle kırmızı, turuncu, yeşil, pembe gibi eğlenceli renkler kullanılır. Bunların yanında mor, mavi, hardal satıcıda tercih edilir. Yastıklar, perdeler, kanepeler diğer mobilyalar gibi oldukça renkli seçilir. Bu kadar rengin yanında diğer mobilyalar sehpa, zihin, masa tarzı mobilyaları genellikle koyu kahverengi ya da ahşap daha çok tercih edilendir.

Retro Mobilya Modelleri

Elbette dikkat edilmesi önemli bir unsur ise retro tarzı uygularken evinizi rengârenk yapacağım diyerek adeta lunaparka çevirmemelisiniz. Renkler birbirleriyle ahenk içerisinde olmalıdır. Örnek olarak da gözünüzün önüne anneannelerinizin ya da babaannelerinizim evlerini getirin. Retro yansımalar izleri gözlemleyeceksinizdir.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel retro mobilya modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.