Banyo Ev Dekorasyonu

Romantik Banyo Dekorasyon Önerileri

Written by Secret

Evliliğin olmazsa olmazı romantik anlar… Güller, mumlar, şık abajürler ve daha niceleri. Eşinizle, sevgilinizle evin her yerinde romantik anlar yaşamak istemeniz normal. Sadece güller, mumlar ve leziz yemekler midir romantiklik? Tabi ki bu kadarı yeterli olmayabilir. Burada devreye dekorasyonların önemi giriyor. Peki ya romantik bir banyo için neler yapılabilir.

Romantik Banyo Dekorasyon Önerileri

İşte Romantik Banyo Dekorasyon Önerileri;

Banyo fayansları elbette ki çok önemli. Romantizm denilince akla ilk kırmızı renk geliyor. Fakat bu demek değildir ki kırmızı renginden başka renk kullanılmaz. Lila, pembe, beyaz, gri hatta siyah tonları bile gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Renk konusunda tek dikkat edilmesi gereken, canlı renklerin kullanılmaması. Daha soft renkler her zaman daha romantik olmuştur. Tabi ki siz ve partneriniz için özel olan, size ve anılarınıza tercüman olduğunu düşündüğünüz bir renk varsa o da olur. Bu şekilde işiniz çok daha kolay ve çok daha romantik olacaktır.
Aynanın boyutu ve şekli siz nasıl isterseniz öyle olmalıdır. Tabi ki banyonun geri kalan kısmı ile kusursuz bir uyum içinde olması çok daha iyi olacaktır. Aynanızı çevreleyen taşlar ve süsler romantizm için mükemmel bir görüntü yaratacaktır. Aynanın bulunduğu kısımdaki raflara sizin ve partnerinizin hoşuna gidecek, güzel anılarınızı hatırlatacak bir kaç aksesuar eklemeniz ister istemez romantik anlar yaşatacaktır.

‘Havlu ile romantizm olur mu?’ demeyin. Artık günümüzde çok şık, çok özel havlular bulunmakta. Yine banyonuzun geri kalan kısmına uygun olarak havlularınızı seçebilirsiniz. Değinmeden geçilmeyecek diğer unsurlar ise paspaslar, sepetler, banyo dolapları. Onları da banyonuzun soft görüntüsüne uygun şekilde seçip yerleştirebilirsiniz.

Romantik Banyo Dekorasyon Önerileri

Mumlar romantik anların olmazsa olmazı. Tabii banyo da her zaman mum olması durumu biraz olası olmayabiliyor. Yine de siz banyonuzda hazır da bir kaç mum bulundurun. Mumdan ziyade asıl önemli olan, aydınlatma. Loş ortam her zaman daha romantik olmuştur. Bu yüzden banyonuzun aydınlatmaları parlak olmamalı ki loş ortam da romantik anlar geçirebilesiniz.
Romantik bir anı etkileyen en önemli şeylerden biri de kokudur. Banyonuzun hoş kokması için tütsülerden faydalanabilirsiniz. Ya da sevdiğiniz özel bir banyo kokusu varsa onu da tercih edebilirsiniz.

Küvet ve duşa kabin arasında kaldıysanız küvet daha romantik ve daha hoş duracaktır. Bütçe bu kısımda önemli. Bütçenize uygun küvet yaptırabilir ya da hali hazır da bulunan küvet veya duşa kabini güller ile süsleyebilirsiniz. Küvete onu çevreleyen şık bir tül de eklerseniz eğer dilediğiniz romantik banyoya kavuşmuşsunuz demektir. Daha da ileriye gidersek artık günümüzde içinde müzik sistemi bulunan duşa kabinler mevcut. Eğer bütçeniz el veriyorsa bu duşa kabinlerden satın alabilirsiniz. Oldukça romantik hava katan bu duşa kabinler sizi duş alırken daha da rahatlatacaktır.

Romantik Banyo Dekorasyon Önerileri

Son olarak sadelik her zaman daha iyidir. Banyonuzun kalabalık bir görüntüsü var ise yukarıda bahsedilenleri uygulamadan önce o kalabalıktan kurtulmanız gerekmektedir. Az eşya ile daha romantik bir mutfak görüntüsün sahip olursunuz.
Unutmayın amaç banyoya girildiği anda hoş duyguları harekete geçirmek. Bu yüzden aslında önemli olan siz ve partnerinizin karakteri. Partneriniz ve siz nasıl daha romantik hissediyorsanız o şekilde dizayn etmeniz de yeterli olabilir.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel banyo modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.