Oturma Odası , Salon

Salon Dekorasyonu İçin Koltuk ve Mobilya Seçimleri

Ev dekorasyonunda en çok özen gösterilen bölümlerin başında salonlar gelmektedir. Salon dekorasyonu çok önemlidir ve bu nedenle büyük bir önemi, özeni ve ilgiyi hak etmektedir. Hepinizin de bildiği gibi salonlar sizin ve evinizin aynasıdır. Tarzınızı ortaya koyarlar. Bundan dolayı salon dekorasyonunda mobilya ve aksesuar seçimine çok dikkat edilmeli ve özen gösterilmelidir.

Yapım aşamasında dahi evin en geniş alanı salon olarak tasarlanmaktadır. Salonda kullanılan tekstil ürünleri, aksesuarlar ve mobilyalar genellikle en güzel olanlarıdır. Misafirlerinizi ağırladığınız alan olan salon odak noktasıdır ve kullanılan mobilyalar hemen dikkat çeker ve evin geneli hakkında bir değerlendirme yapılmasını sağlar.

Son derece büyük bir çeşitliliğe sahip olan salon mobilyaları her geçen gün değişen dekorasyon algısına ve yeniliklere göre değişmekte ve yenilenmektedir. Günümüzde artık eski klasik salon anlayışı yerini sade, sıcak ve kullanışlı olan alanlara bırakmaya başlamış olsa bile çoğu evlerde hala büyük ve gösterişli salonlara görmek mümkündür. Salon dekorasyonunun vazgeçilmezi olan koltuk takımları, salon oturma grupları, yemek odası takımları, dekorasyon tarzlarına göre farklılık göstermekte ancak daha çok fonksiyonelliğin ve rahatlığın ön plana çıktığı mobilyalar dikkati çekmektedir.

Salon dekorasyonunda mobilyalar kadar aksesuarlar da önemli yer taşır. Salonlar için birçok aksesuar bulunmaktadır. Aksesuarlar salonlarımızın dekorasyonu için önemli bir yer tutmaktadır. Büyüğünden küçüğüne kadar, şömine, şamdan, ayna, tablo, biblolar, avize başlıca aksesuarları arasında yer almaktadır. Salonunuza alacağınız mobilyanın mutlaka salonunuzun ebatlarına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Dayanıklı olması, kaliteli malzemeden yapılması önemlidir. Tabi bütün bunlara dikkat ederken gösterişli olmasına, sizin tarzınızı yansıtmasına ve işlevselliğine de dikkat edilmeli ve içinizin rahat olacağı, mutlu olacağınız bir salona sahip olmanın keyfini yaşamalısınız. İsterseniz sizlere fikir oluşturabilecek bir kaç salon dekorasyonu örneğine galerimizi tıklayarak göz atabilir ve kendi salonunuz için bir uygulamaya temel oluşturabilecek fikirlere ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.