Oturma Odası , Salon

Salon Dekorasyonunda Kış Esintileri

Kış geldi ve soğuk hayatın tüm alanlarında etkisini gösterdi. Peki eviniz ve siz kışa hazırlandınız mı? Siz kışlık giysilerinizi çıkardınız ama eviniz için aynı hazırlığı yaptınız mı? Evler de aynı sizler gibi yaza ve kışa hazırlanırlar, Dekorasyonları değişir, aksesuarlar değişir, renkleri değişir. Madem ki kışı yaşıyoruz o zaman evimizin dekorasyonunda da bazı değişiklikler yaparak kışı tam anlamıyla yaşayalım. Kışın güzelliklerini evimize yansıtalım, kış renklerini ve kış havasını salonunuza taşıyarak harika dekorasyonlar oluşturalım.

İşe ilk olarak evinizin genel dekorasyonuna uyumlu kombinler oluşturarak başlamalısınız. Örneğin bu sene de oldukça revaçta olan kış dekorasyon renkleri kahve ve vizon tonları ile farklılıklar yaratabilirsiniz. Ahşap kullanın. Özellikle de eski görünümlü hatta antika çağrışımlı bir konsol, sehpa gibi mobilyalar işinize yarayabilir. Dinlenme ve okuma köşeleri oluşturun. Eğer evinizde bir de şömine varsa bu harika. Bu okuma ve dinlenme köşesini bu şöminenin karşısına yerleştirebilir, önüne de peluş türünde bir küçük halı ya da kilimle zenginleştirebilirsiniz.

Kış dekorasyonu hazırladığımıza göre yumuşaklık ve sıcaklık önemli. Bunun içinde minder ve puflardan yararlanabilirsiniz. Hani dedik ya bir şömineniz varsa mesela onun önüne bu minder ve pufları yerleştirin. Salonunuzdaki oturma grubunuzun önüne doğru serilmiş uzun tüylü yumuşak bir halı gerçekten muhteşem bir görüntü oluşturacaktır. Eğer mobilyalarınız açık renkse buna kontrast oluşturacak koyu renkli bir halı kış havasını evinize taşıyacaktır. Tabi bu arada koltuk şallarını da unutmamak gerekir, Hatta yumuşak ve desenli, çizgili, puanlı, renkli yastıklar da ortamı yumuşatmak için size ideal çözümler sunacaktır.

Salonunuzun perdeleri de diğer dekorasyon unsurları ile uyumlu olmalı. Kış için uzun, kalın veya örme perdeler tercih edilebilir. Bu salonunuza emin olun tarz katacaktır. Tabi son olarak da salonunuzu güzelleştirecek, farklı bir hava katacak olan mumları, fenerleri unutmamak gerekir. Gördüğünüz gibi bir kaç küçük dokunuşla salon dekorasyonunda kış etkisini oluşturabilirsiniz. Ya da bir fikre ihtiyaç duyuyorsanız galerimizi tıklayarak sizin için hazırladığımız görsellere bir göz atabilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.