Oturma Odası , Salon

Salon Dekorasyonunda Minimalizm

Written by Secret

Ülkemizde son yıllarda oldukça ilgi gören ve özellikle de konut projelerinde kullanılan bir mimari akım olan Minimalizm, yalınlık, nesnellik, ekonomik kullanım gibi kavramların ön plana çıktığı, daha çok müzikte,   görsel sanatlarda  kendini gösteren,  son zamanlarda  da iç mekan dekorasyonlarında uygulanan ve moda olarak algılanan bir akımdır.

Evlerde minimalizm az  eşya kullanımı, düz renk seçimi, sadelik,  rahat ve geniş mekanlar olarak hayatımıza girmiştir. Daha  çok beyaz, gri gibi soft renkler,  sadece ihtiyaç duyulan eşyaların yer aldığı mekanlar, küçük ebatlı aydınlatmalar minimalist ev dekorasyonunun başlıca ögeleridir. Eğer  siz de minimalist  tarzda  dekore  edilmiş  bir  evde yaşamak  istiyorsanız son derece  dikkatli,  seçici ve  düzenli  olmalı,  en az eşya  ile  en mükemmeli  ve  en  kullanılabilirliği yakalamalısınız. Minimalist tarz dekorasyonun temelinde rahatlık, sakinliğin yanı sıra temiz ve düzenli bir görünüm, gözü yormayan duvarlar, renkler, şık ve yalın objeler yer almaktadır.

Sizlere bu yazımda daha çok minimal tarzda dekore edilmiş salonlardan örnekler vermek ve minimalist tarz dekorasyon hakkında fikir edinmenizi kolaylaştırmak istiyorum. Benimde her zaman hayatımın her alanında tercih ettiğim Minimalizmin salon dekorasyonundaki uygulamalarını içeren görsellerden oluşan galeriyi gezmenizi tavsiye ediyorum. İşte en güzel minimalist tarz salon dekorasyonu örnekleri

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.