Trend Stil

Şimdi Moda Shaker Stil Dekorasyon

1700’lü yılların sonlarına doğru Shaker Quakers topluluğunun Amerika’ya gelişiyle ortaya çıkan, düzenli ve temiz bir toplum oluşturmak amacını güden felsefenin dekorasyona yansıması olan Shaker Stili, hemen hemen hayatın tümünü kapsamakta öncelikle de yaşanılan alanları ele almakta. Daha çok yatak odası, mutfak dekorasyonu ve bir takım mobilyalarda kendini göstermekte olan Shaker Stili Dekorasyonda yalınlık, çok basit formlar ve ahşabın özellikle de el işçiliği ile üretilmesine dayanmakta.

Günümüzde ise daha çok sanat dünyasının ilgi gösterdiği ve doğallıktan yana olanların tercih ettiği Shaker Dekorasyon Stili kendini modernize edilmiş çizgili kumaşlar, daha çok bir pastoral etki yaratan desenler, sayfiye ve kır havası taşıyan dekorasyon unsurlarıyla göstermekte. Bu dekorasyon tarzında temel olan sadelik, basitlik, yüksek el işçiliği ve rustik bir hava. Doğal malzemenin kullanımı Shaker Stilin ana unsuru olmakla birlikte, ahşapla birlikte tekstilde pamuk, ipek, yün gibi malzemeler kullanılmakta. Daha çok kalabalık aileler için ideal bir tarz olan Shaker Dekorasyon fonksiyonel olma özelliğine de sahip bulunmakta. Sakinlik, huzurlu bir ortam ve doğallık bu felsefenin temelini oluşturduğu için günümüzde bahçeli evi olanların, kır evine sahip olanların ilgi gösterdiği bir dekorasyon stili olma özelliğini korumakta.

Shaker stil dekorasyonda günümüzde koyu renkli ahşaplar kullanılmakla birlikte kırmızı, yeşil ve mavi tonlamalar dikkat çekmekte. Kadifeler, desenli kumaşlar, kotonlar kumaş seçiminde kullanılırken duvarlarda ise o eskinin biraz retro etkisindeki desenli kağıtlar yer almakta. Aksesuar seçimi ise daha çok seramik vazolar, pişmiş toprak saksılar, ahşap kutular, biblolar öne çıkmakta. Tabiki doğal olarak aydınlatma da kandiller, şamdanlar, ayaklı mumlar bu stil de bolca kullanılmakta.

Ülkemizde daha yeni yeni tanınmaya başlaşan Shaker Stil Dekorasyonu galerimizi tıklayarak yakından inceleyebilirsiniz. Sizin için araştırdık ve en güzel örnekleri bir araya getirdik. Eğer eviniz uygunsa siz de ünlüler kervanına katılabilir ve bu muhteşem güzellikteki doğal Shaker Stil Dekorasyonu evinizde uygulayabilirsiniz. İşte görsellerimiz..

Shaker Stil Mobilya Örnekleri (3)

WINSLOW DINING ROOM 031

Shaker Stil Mobilya Örnekleri (6)

Shaker Stil Yatak Odası Modelleri (3)

Shaker Stil Home Ofis

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.