Ev Tekstili

Son Moda Patchwork Halı Modelleri

Eskiden büyükannelerin eskimiş kumaşları değerlendirmek adına yaptıkları el işi olan kırkyama yani patchwork son zamanlarda yine çok ama. Ama bu sefer bir trend olarak karşımızda. Patchwork kimi zaman karşımıza yatak örtüsü olarak çıkıyor, kimi zaman bir koltuk kaplaması olarak. Kimi zaman minder, yastık olarak, kimi zaman da masa örtüsü. Ama bu sefer kendini iyice aşmış ve son derece dekoratif duran, şık, gösterişli ve renk renk  halı modelleri ile evlerimizi süslemek üzere vitrinlerde yerlerini almış.

Patchwork halı modellerini istediğiniz her çeşit dekorasyon tarzı ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aslında biraz etnik tasarımların, vintage tarzı dekorasyonun, country stilin ve birazda romantik, retro tarzı dekorasyon uygulamalarına daha çok yakıştığı düşünülse de doğru parçalarla tamamlanırsa hemen hemen her tarz dekorasyona uyum sağlayabilir. Son moda patchwork halı modellerini bir çok ünlü halı markasının koleksiyonlarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Patchwork halı kullanımında özellikle renkler çok öne çıktığı için minderler ve yastıklarla tamamlamaya gidilebilir. Bu şekilde renkli bir etki yaratılabilir. Ya da patchwork halının olduğu bir mekana yine onu tamamlayan etnik görünümlü bir konsol, büfe veya komodin ile uyum elde edilebilir. Ülkemizde merinos, kaşmir, koyunlu, royal, pierre cardin, kaşmir, padişah gibi bir çok ünlü halı markası koleksiyonlarında patchwork halı tasarımlarına yer vermiş. Tamamen el dokuması olan bu halılar doğal olarak biraz pahalı. Ancak baskı teknolojisi ile üretilmiş olan patchwork halı modelleri de son derece güzel ve şık.

Sizde evinizde renkli ve enerjik bir ortam yaratmak, aynı zamanda da biraz etnik, biraz romantik, biraz vintage etki oluşturmak istiyor ve hatta bunu modern dekorasyonla harmanlamayı düşünüyorsanız kesinlikle modern patchwork halı modellerinden birini evinize düşünmelisiniz. Galerimizi tıklayarak da sizler için seçmiş olduğumuz en güzel patchwork halı modellerini inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.