Ev Dekorasyonu Genel

Stüdyo Daire İçin Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Bu günlerde hem bekar nüfusunun artması hem de büyük şehirlerde dairelerin metrekare fiyatlarının artması ile stüdyo daireler eskiye nazaran daha çok tercih edilmektedir. Stüdyo dairelerin diğer dairelerden farkı tüm yaşam alanlarını tek bir oda da barındırmasıdır. Bu durumda kulağa farklı gelse de doğru dekorasyon fikirleri ile şık ve kullanışlı bir ortam oluşturmak mümkündür.

Stüdyo Daire İçin Dekorasyon Fikirleri

Stüdyo Daireler İçin Yaratıcı Dekorasyon

Stüdyo dairelerde dekorasyon için açık renklerin kullanılması aydınlık ve ferah bir ortam yaratacaktır. Açık renk olarak beyazın yanı sıra mavi, sarı, gri ve bu renklerin uç tonları tercih edilebilir. Hatta renk derinliğini arttırmak, güzel bir aydınlık ortam yaratmak için aynalardan da yararlanılmasında fayda vardır. Stüdyo daireler için en zorlayıcı kısım yatak odası ile Amerikan mutfağın bir arada olmasıdır. Bu nedenle yatak ve oturma alanı ile mutfağı paravan, dolap veya panel yardımıyla ayrılabilmektedir. Bu ayırma yardımı ile iki farklı ortam elde etmiş olup farkı aydınlatma elemanları ile eve farklı bir hava katılabilir.

Stüdyo dairelerde ki diğer bir önemli unsur doğru mobilya alışverişi yapmaktır. Alışverişe çıkmadan önce evin ölçülerine hakim olmakta fayda vardır. Mobilya seçerken hem fonksiyonel hem şık hem de konforlu olmasına özen gösterilmelidir. Stüdyo dairelerde alan darlığı çekebilme ihtimali olduğu için ve maksimum depolama alanına ulaşmak için her metrekareden yararlanmak gerekmektedir. Depolama alanı için tercih edebileceğiniz dekorasyon ürünleri açık raflar olmalıdır. Hem ev ortamına şıklık katacaktır hem de kapalı dolaplar gibi evi çok fazla daraltmayacaktır ve istediğiniz depolama alanını size sunacaktır. Yatak tercihinizi de depolama alanı açısından baza olarak tercih edebilirsiniz.

Her türlü alışverişten önce alacağınız eşyaları ne şekilde ve nasıl konumlandıracağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Doğru kararları vererek evinizde misafir ağırlayacak bir ortam dahi yaratabilirsiniz. Kötü dekore edilmiş bir stüdyo daire çok boğucu olmakla birlikte yaşanılmaz bir hal alabilmektedir. Örnek vermek gerekirse yanlış dekorasyon ile buzdolabını komodinin yerine yerleştirmek zorunda kalabilirsiniz bu nedenle dikkatli olmakta fayda vardır.

Sizler için derlediğimiz stüdyo daireler için yaratıcı dekorasyon fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.