Mutfak

Türk Kahvesi Kaliteli Fincanda İçilir

Kahvenin kökeni çok eskilere dayanmaktadır. Kaldı adındaki bir çoban tarafından Etiyopya ‘da keşfedildiği kabul edilmektedir.Kelime olarak kökeni Arapça “gahwah” kelimesinden gelmekte olup anlamı “keyif veren içki”olarak çevrilmektedir. Avrupa’da ise café, caffe, koffie, coffee şeklinde kullanılmaktadır.

Günlük hayatımızda sürekli tükettiğimiz, içiminden zevk aldığımız, bizi rahatlatan, zihnimizi açan ve bize enerji veren kahve kokusuyla başımızı döndürür ve tadı ile bile tarifsiz bir mutluluk hissi verir. Böylesine hoş ve leziz bir içeceğin de sunumun özel olması gerekir. Adeta bir seremoni havasıyla ikram edilmesi, aceleye getirilmemesi adettendir. Bu nedenle kültürümüzde kahvenin içimi bir ayrıcalık, bilgelik ve kaliteyi çağrıştırdığından kahve takımları da daha bir özel tasarımlar içermektedir. Her zaman söylendiği gibi kahvenin tadından zevk, fincanından haz ve sunumundan da keyif alınması gerekir.

Kahve önce ağır ağır haz alarak pişirilir, en güzel kahve fincanı ile servis edilir, bitiminde törenle ve binbir dilekle kapatılır ve kahve falına bakılarak bizlere geleceğe dair güzel şeyleri anlatması beklenir. O halde böylesine keyifli bir içeceğin de sıradan bir fincan takımı ile sunulması ona karşı biraz umarsızlık olur. Bu düşünceden hareketle o kadar güzel kahve takımları tasarlanmış ve en güzel desenler, ince ince kahve fincanına işlenerek keyif iki katına çıkarılmış.

Nasıl mı? Galerimiz tıklayarak muhteşem kahve fincanlarını görebilir ve kaliteli kahvenin aynı kalitede üretilmiş bir kahve takımından içilmesi gerektiğine hak verebilirsiniz. Mutlaka sizin olması gereken kahve takımı modelleri için galerimizde kısa bir gezinti yapabilir ve en güzel kahve takımınızı belirleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.