Ev Dekorasyonu Mutfak

Vintage Mutfak Dekorasyonu

Written by Secret

Vintage mutfak dekorasyonu ile belki de çocukluğunuzun masum mutfak atmosferine kavuşursunuz, vintage ve retro belirtmeler sizi geçmişe götürebilir. Ama bunların hiç birini denemeden bilemezsiniz. Bu yüzden denemekle başlayacağız.

1-Katı kapalı bir kapı

Mutfağınız içerisinde katı kapalı bir kapının ekranlı bir versiyon ile değiştirilmesi, mutfağınızın klasik stilini artırabilecek nispeten basit bir değişikliktir. Ve elbette, mutfaktan dışarı çıkan bir kapınız varsa, yaz aylarında bir ekran kapısı eklemeniz her zaman hoş karşılanacaktır.

Mutfağınız vintage tarzı bir makyaj için iyi bir aday mı? Bir yazlık, çiftlik evi veya 1920’lerden 1950’lere kadar inşa edilmiş herhangi bir eviniz varsa, burada bahsedilen bağ tarzı eklemelerin çoğunun iyi çalışması gerekir; çok eski ya da daha yeni olan bir ev klasik tarzda olmayabilir. Yine de, sevdiğiniz bir görünümse, evinizin yaşı veya stili ne olursa olsun bir kaç eğlenceli aksesuarla daha da eğlenceli hale gelecektir.

Vintage Mutfak Dekorasyonu

2-Periyodik ışıklandırma ve detayları

Periyodik ışıklandırma ve donanım (Rejuvenation) bulmak her zamankinden daha kolay olacaktır. Ve bu ayrıntılar mutfağınızın görünümüne ve hissine büyük bir fark yaratabilir. Evinizin yapıldığı yılı biliyorsanız, aydınlatmayı takip edin ve dolap, o dönemde kullanılmış olan tarzı (örneğin 1920’lerde veya 1930’larda) çekerek klasik bir makyaj yapın.

3-Yenilenmiş vintage aralığı

Bazı aşçılar, eski sobaların ağırlığı ve gücü ile hareket etmeyi severler. Onları modern mutfaklarda görmek isteyen şirketler bu klasik ürün yelpazesini kullanarak yenilikçi vintage dekorasyon yeni alıcılar ve aşçılar elde ederler.

4-Retro aletler

Başka bir seçenek, eski görünümüyle tasarlanan yeni cihazlardır. Bu işi yapan şirketlerden biri ise, Big Chill. Retro estetikle uyumlu ve Energy Star derecelendirmeleri ile birlikte gelen buzdolapları, sobalar ve daha fazlasını üretiyorlar. Retro ve ya vintage arasındaki fark nedir? diye bir soru ile karşı karşıya kalıyorsak eğer; Bu terimler birbirlerinin yerine kullanılmaya eğilimlidir. Ancak 1920’li yıllara uzanan vintage geriye dönükken, retro daha genel olarak 1940 ve 1950’lerin tarzını ifade eder.

5-Beadbord

Eski çiftlik evi veya yazlık tarzı kanalları sunan bir mutfak için, beadbord cazibeyi anında artırmanın harika bir yolu olacaktır. Boyalı, berrak beyaz, buttercream veya nane yeşili, beadbord bir mutfağın en açık beyaz haline bile biraz ruh katacaktır.

6-Çiftlik evi lavabosu

Gooseneck bir musluktaki bir ateş küresi veya porselen önlük çiftlik lavabosu, herhangi bir vintage tarzı mutfağa uygun olacaktır. Ancak orta çağ görünümlü çiftliklerde değil, eski evlerde ve çiftlik evlerinde.

7-Vintage çarşaflar

Bir lavabo için etek olarak veya istendiği gibi kullanıldığında, döküntülerin silinmesi ve bulaşıkların kuruması için klasik nevresimler vintage mutfakta kendine yer bulmalıdır. Renkli eski görünümlü çaydanlık yığını, mutfağınızın geri kalanı modern ve şık olursa vintage tarzı bir ipucu eklemek için harika yoldur.

8-Plaka rafı

Raf tipi veya plakaların dikey yuvalarda konumlandığı bir sıralama olan plaka rafı, hem dekoratif hem kullanışlıdır. Tablonuzdan kolayca erişebileceğiniz en iyi yemeklerinizi sergileyin ya da günlük favorilerinizi saklamaya sebep edinin.

9-Lokanta tarzı sayaç ve zeminler

Bütçeye uygun ve dayanıklı, düzgün alüminyum kaplamalı laminant tezgahlar, 1950’lerin yemekhanelerinde ve ev mutfaklarında bir zımparalamaya benzetilirlerdi. Bu sayaç ve zeminlere eşlik eden diğer faktörler ise, dama tahtaları ve muşamba zeminlerdir.

Sizler için derlediğimiz vintage mutfak galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.