Ev Dekorasyonu

Yaratıcı Çatı Katı Uygulamaları

Written by Secret

Çatı katı olan bir eve sahipseniz çok şanslısınız demektir. Eski dekorasyon anlayışıyla çatı katları görülmesini istemediğimiz fazlalıkları koyabileceğimiz bir kapalı alan, bir kiler ve depo alanı olmaktan çıkıyor ve olağanüstü yaratıcı dekorasyonlarla etkileyici ve kullanışlı mekanlar haline geliyor.  Bunaldınız mı, yalnız kalmak mı istiyorsunuz ya da sakin bir şekilde kitap okumak mı. Dostlarınızla samimi sohbetler yapmak için bir sıcak mekan mı arıyorsunuz. O halde bir çılgınlık yapın ve çatı katınızı farklı bir şekilde dekore edin. Dekorasyonu oldukça zor olan çatı katları doğru bir planlama ve yaratıcı fikirlerle evinizin en güzel mekanı haline gelebilir ve size bir kalabalıktan kaçış alanı oluşturabilir.

Böyle bir dekorasyon için öncelikle çatı katınızın izolasyonunun, ışıklandırmasının,  yer döşemesinin, duvar boyamasının doğru seçimlerle yapılması gerekmektedir. Çatı katı dekorasyonunda kullanacağınız mobilyaların tavan yüksekliği, eğim ve alanın ölçüleri dikkate alınarak belirlenmesi gerekir. Sadelikten yana tercihlerde bulunulması çatı katı dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktaların en başında gelmektedir. Ancak çatı katları genelde gözlerden uzak ve size özel alanlar olduğundan dekorasyonunun da sizin zevkinizi yansıtması gerekir.

Eğer evinizde bir çatı katına sahipseniz ve çatı katınızı farklı ve özel bir mekan haline getirmek istiyorsanız galerimizde yer alan bir çok özgün çatı katı dekorasyonu örneklerine bakmanızda fayda var.

Bir önceki yazımız olan Son Moda Şifonyer Modelleri başlıklı makalemizde En son moda komodin örnekleri, komodin ve şifonyer hakkında bilgiler verilmektedir.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.

Yükleniyor..