Ev Dekorasyonu

Yaratıcı ve Modern Avize Modelleri

Written by Secret

Aydınlatma denince ilk akla avizeler gelir. Işıltılı görünümleri, parlaklığıyla adeta size büyülü bir ortamın kapılarını açan avizelerin seçimi de bir o kadar önemlidir. Salona, oturma odasına, yatak odasına, mutfağa, antreye avize seçerken mekanın tavanının yüksekliğine, zeminde kullanılan malzemeye, duvarların yüzeyine, renklerine, dekorasyon tarzına, mobilyaların modeline, aksesuarlara ve genel dekorasyona dikkat edilmeli en önemlisi de sizin zevkinize hitap eden bir avize modeli belirlenmelidir.

Kökeni çok eskilere dayanan avizeler, genelde evin merkezinde yer almakta ve en gösterişli tasarımlar kullanılarak odak noktası oluşturulmaktaydı. İlk olarak dinsel mekanlarda kullanıldığını gördüğümüz avizeler zamanla evlerin içine de girmiş ve evin salonu en geniş alan olduğundan avizenin taşınması ve ışığı yayarak aydınlığın sağlanması açısından en uygun mekan olarak belirlenmiştir. Gelişen teknoloji ile beraber avize tasarımlarında da çeşitlilik ortaya çıkmış ve yaratıcı, farklı formlarda avizeler üretilmeye başlanmıştır.

Eğer evinizin salonu geniş ve yüksekse siz de her tarzda avizeyi kullanabilirsiniz. Ancak daha dar bir mekandan söz ediliyorsa daha kısa olan sarkıt dediğiniz aydınlatma elemanları tercih edilebilir. Klasik bir avizeden hoşlanmıyorsanız modern tasarımlara sahip avizeler ile evinizde mükemmel bir ortam yaratabilirsiniz. Sizin için araştırdık ve modern avize modelleri görsellerinden oluşan bir galeri hazırladık. Evinizde avize şıklığı görmek istiyorsanız galerimizi tıklayarak modellere yakından bakabilir ve fikir edinebilirsiniz. İşte modern avize modelleri…

Modern Dekoratif Avize Modelleri (19)

Modern Dekoratif Avize Modelleri (15)

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.