Ev Dekorasyonu Yatak Odası

Yatak Odasında Abajur Kullanımı

Written by Secret

Yatak odası dekorasyonu için perde, halı ve avize seçimlerinizi tamamladıktan sonra son dokunuşunuzu abajur ile yapabilirsiniz. Abajur sadece dekorasyon için kullanacağınız bir süs objesi olmayıp karanlıklar da sizi loş ışıkla aydınlatacak bir üründür. Gece yatmadan önce kitap okumak istediğinizde, karanlıkta uyuma korkunuz varsa ve uykudan uyanınca ışıkta hareket etmek istediğinizde kullanabileceğiniz abajurlar, her zevke hitap edebilecek tarzlarda dizayn edilmiştir.

Abajurların dizaynında kullanılan farklı kumaş türleri ve malzemeler tamamen sizin ihtiyaç ve tercihlerinize göre piyasada çeşitlilik göstermektedir.

Yatak Odasında Abajur Kullanımı

Yatak Odası İçin Abajur Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

– Yatak odanızı daha ferah gösterebilmeniz için açık renkler tercih etmelisiniz. Fakat abajurun daha az aydınlık vermesini istiyorsanız mat ve koyu renkler sizin için daha ideal olabilir.

– Ampul olarak sarı ışık tercih etmeniz gece görüşünde gözlerinizi yormamanızı sağlayacaktır.

– Eğer kitap okumak için komodininizde abajura yer verdiyseniz başlığı hareket eden daha fonksiyonlu modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle kolay bir kullanım elde etmiş olursunuz.

– Abajurunuzdan yayılan ışık odanızı eşit bir şekilde aydınlatmalıdır. Bunun için abajurlarınızı koyduğunuz konumları özenle seçmelisiniz.

– Abajurlarınızı canlı desen ve renklerde seçerseniz enerjinizi çekebileceği için daha sade ve düz modelleri tercih ederek sakinleştirici bir etki yaratabilirsiniz.

– Yatak ve komodininiz arasındaki yüksekliğe dikkat etmelisiniz. Eğer üzeri açık bir abajur tercih ettiyseniz ve yatağınız komodinden daha yüksekte kalıyorsa ışık gözlerinizi rahatız edebilir. Bunun önüne geçebilmek için ya daha uzun modeller tercih etmelisiniz ya da üzeri kapalı abajurlar kullanmalısınız.

Evde Abajur Yapımı Fikirleri

Yatak odanız için birçok abajur modeli görüp beğenememiş olabilirsiniz. Ya da evde kalan fazla malzeme ve kullanmadığınız eşyaları bu konuda değerlendirmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için size bir kaç öneri de bulunabiliriz.

Eski abajurunuz çalışmıyor ya da bir parçası kırılmış ise onun şapkasını dilediğiniz gibi süsleyerek yeni bir model yaratabilirsiniz. Bunun renkli kumaş parçaları, kurdeleler, ağaç dalları, yapay çiçekler hatta küçük süs mandallarından bile faydalanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz malzemeye karar verdikten sonra ihtiyacınız olan tek şey bir yapıştırıcı. Yatak odanız ya da evinizin diğer bölümleri için abajur yapmaya hazırsınız.

Sizler için derlediğimiz yatak odasında abajur kullanımı galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

5 Comments

  • Özellikle kitap okurken çok kullanışlı oluyor abajurlar. Uyumadan önce kalkmana gerek yok hemen uzan kapat.

  • Bazen odanın ışığı gözü çok alıyor ancak abajur bizi bu dertten kurtarıyor. Kullanışlı bir ışık çeşidi.

  • Abajurun ışığı böyle sarı ile turuncu arasında olan renkte çok güzel. Odaya loş bir hava katıyor.

  • Renkli kumaş fikri güzelmiş. Normal ışığın etrafına sarınca bile abajur gibi duruyor. İstediğin kadar değiştir rengi ne güzel.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.