Mutfak

Yeni Mutfak Trendi Demir Döküm Tencereler

Son zamanlarda oldukça ilgi çeken ve gittikçe değeri anlaşılan demir döküm tencereler, teflon ve yapışmaz tencerelerin üretilmeye başladıkları 20. yüzyılın ikinci yarısına kadar mutfaklarımızın vazgeçilmezleriydi. Demirden üretildikleri için ateşe dayanıklıydılar. Taş ya da benzeri ocaklarda kullanılan, yemeği ağır ağır pişirerek lezzetini artıran demir döküm tencereler hem sağlıklıydılar hem de dayanıklıydılar. Ancak hızla gelişen teknolojinin yaşamın her alanında kendini göstermesi sonucunda buna paralel olarak mutfaklarda da fırın ve ocaklar kullanılmaya başlamış ve bu doğrultuda yemek pişirme ürünleri de değişiklik göstermişlerdir.

Ancak günümüzde sağlık, hijyen ve güvenilirlik insan yaşamında son derece önemli görüldüğünden demir döküm tencereler yeniden dikkati çekmeye başlamış, modern tasarımlarla üretilerek mutfaklarımızda yerlerini almışlardır. Döküm tencerede yapılan yemekler herşeyden önce ağır ateşte piştiğinden lezzetlidir ve sağlıklıdır. Özellikle de et yemeklerinde harika sonuçlar alınabilir. İlk kullanımda demir döküm tencereyi yağlamanız ve ardından bir saate yakın fırınlamanız gerekmektedir.  Bu işlem sayesinde tencerenizde oluşan doğal tabaka yemeklerinizin yapışmasını yanmasını önleyecektir.  Böylece tencerenizde doğal bir tabaka oluşur ve yemekler pişerken tencereye yapışmaz.

Demir döküm tencereler deterjanla yıkanmaz sadece ılık su ve sirke ile durulanır ardından ocak üzerinde kuruyuncaya kadar ısıtılır. Demir döküm tencereleri mutfağınızda içiniz rahat bir şekilde güvenle kullanabilirsiniz. Muhteşem lezzetlerde yemekler hazırlayabilir, kızartmalar yapabilir, hatta ekmek pişirebilirsiniz. Bizden söylemesi, sizden denemesi. Sizlere fikir oluşturması amacıyla demir döküm tencere görsellerinden oluşan oldukça güzel bir galeri hazırladık. Galerimizi tıklayın ve bu sağlıklı, güvenilir ürünleri yakından inceleyin.

Kırmızı Yuvarlak Döküm Tencere Modeli (2)

Yeşil Oval Döküm Tencere Modeli (2)

Cam Kapaklı Yuvarlak Döküm Tencere Modeli

 

 

 

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.