Ev Dekorasyonu

Yeşil Renk İle Ev Dekorasyonu 2017

2017 Renk trendlerinin başında yeşil renk geliyor. Pantone yılın rengi olarak çimen yeşilini seçti. Yeşilin canlandırıcı etkisi ve doğal görünüm hissi ev dekorasyonunda da oldukça popüler oluyor.

Çimen yeşili, doğa ile iç içe olma huzuru ve ilkbaharın yenileyici etkisini bize sunuyor. Kullanıldığı alanlarda huzur veren rengin bağlayıcı özelliği ev dekorun da da ruhsal dengeyi de sağlıyor.
Yeşil rengi evlerinizde kullanmak her ne kadar canlı ve güzel hissetirse de çok fazla kullanıp evi bir bahçe görünümüne sokma riskinizde olabilir.Bu yüzden çok dengeli ve doğru kullanmanız oldukça önemli.

Yeşil renk ile Salon Dekorasyonu

Salonu yeşil bir detay ile oldukça etkili bir görünüm yaratabilirsiniz. Dekorasyonda monokromatik seçimler yaparsanız rengi çok daha iyi vurgulamış olursunuz. Örneğin çimen yeşilini turuncu ile kombinleyin. Ayrıca altın varak, gold ve simli ürünler rengi olduğundan daha ağır ve şık gösterir.

yeşil ile ev dekorasyonu

yeşil ile ev dekorasyonu

Yeşil Renk İle Yatak Odası Dekorasyonu

Yeşil renk çok fazla yatak odasında tercih edilmese de açık tonları daha güzel bir etki oluşturabilir. Aydınlık bir odanız varsa ışığı direkt alan duvarı yeşile boyayıp nevresim takımları ve halı seçimlerinde de yeşil desenler seçip uyum yakalayabilirsiniz.Bu kullanım, rengin mekanda yarattığı yatıştırıcı etkiyi pekiştirir. Ayrıca pembeyle kombinleyerek daha romantik bir ortam elde edebilir, mavi ile ise birlikte taze ve huzurlu bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

Yeşil Mutfak Dekorasyonu

Evin en önemli yeri olan mutfaklarda yeşil rengi kullanmak daha kolaydır.Halı ve perdelerde, dolap kapakları ve sandalyelerde yeşil renk seçimleri ile daha taze bir mutfak etkisi oluşturabilirsiniz.

Yeşil renk kullanımı için ipuçları

  • Yeşil rengi ev dekorunuz da sadece bitkilerle verecekseniz solmasını göz önünde tutarak yapay çiçekler ve aksesuarlar seçebilirsiniz.
  • Duvar renginde yeşil renk kullanmayı düşünüyorsanız derinlik kazandırmak için orta kısmını açık kenarları daha koyu bırakın.
  • Her renk ile iyi bir uyum oluşturan beyazı yeşille kombinleyin. Hem klasik, hem de modern stillerle iyi kombinlenen renk, tazelik hissini artırır.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.