Ev Dekorasyonu

Zamansız Mobilyalar İle Ev Dekorasyonu

Zamansız Mobilyalar İle Ev Dekorasyonu farklı bir yaklaşım ve tamamen kişisel bir tarz. Bir evin tam istediğiniz gibi dekore edilmesi gerçekten çok uzun süren bir iş. Bazen ufak tefek değişikliklerle evinizde hoşunuza giden bir takım farklılıklar yaratarak göze hoş görünen alanlar yaratmak elbette mümkün. Ama evin bütünüyle değiştirilmesi hem ekonomik olarak son derece güç hem de ayrı bir uğraş ve planlama gerektiriyor. O halde her canımız sıkıldığında evimizde büyük ölçekte bir değişiklik yapamayacağımıza göre “zamansız mobilya” olarak isimlendirebileceğimiz mobilya seçimleriyle dekorasyon değişikliği süresini uzatabilir ve küçük eklemeler ve süslemelerle kalıcı, her zaman göz alıcı bir mekan elde edebiliriz. Son günlerde bu uygulamalara evi güncelleme adı da verilmektedir.

Evinizi Güncelleyin

Bunun için öncelikle işe tarzınızın ne olduğu, neyi istediğiniz ve neden hoşlandığınızın net bir şekilde belirlenmesi ile başlayabilirsiniz. Mutlaka sizin de hoşunuza giden, kendinizi iyi hissettiğiniz ve size sıcaklık veren bir dekorasyon tarzı vardır. Bu tarz ille de mobilyalarla ortaya çıkan bir tarz değildir belki de. Aksesuarlar, tamamlayıcı mobilyalar, renk seçimi, çiçekler, tablolar pekala ortaya bir tarz çıkarabilir ve odak noktası oluşturabilir. Bu tamamen sizin seçimlerinizle ilgilidir ve sizi ifade edecektir. Tarzınızı ortaya koyduktan sonra artık mobilya ve aksesuar seçimine, tekstil ürünlerinin belirlenmesine sıra gelecektir. Tabi bu da öyle kolay bir iş değildir. Zamansız mobilya dedik ya bunu bulmak içinde bol bol dolaşmanız, gezmeniz, bilmeniz, görmeniz ve seçmeniz gerekecektir.

Bu uygulamada yani evi güncelleme de mobilyalardan önce evin duvar renginin kesinlikle belirlenmesi gerekir. Ardından mobilyaların kumaşlarının, kaplamalarının değiştirilmesi, perdenin, tekstil ürünlerinin yenilenmesi büyük bir değişiklik için ana unsurlar olarak görülebilir. Önce fazla eşyalarınızın hepsinden kurtulun. Bunun için dolaplardan yararlanabilirsiniz. Eğer evinizde yapabiliyorsanız bu fazlalıklar için yer kaplamayan dolaplar yaptırabilirsiniz. Böylelikle evinizi hem düzenli tutabilir, hem gözünüzü yoracak fazlalıklardan kurtulabilir hem de derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Zamansız Ev Dekorasyonu

Bu tarzın ana eksenini az mobilya seçimi ve buna uygun bol aksesuar olarak tanımlamak mümkün olacaktır. Evin dekorasyonunun ana temasını oluşturacak bir renk seçilmelidir. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir seçim olacaktır. Bundan sonra yapacaklarınız tamamen bu renge uygun seçimler olmalıdır. Mobilya seçiminde kesinlikle rahat, dayanıklı mobilyalar seçilmelidir. Dedik ya uzun zaman hem dayanabilsin, hem de modası geçmesin, hiç bir tarza ait olmasın, ama aynı zamanda da kendine has bir tarzı yansıtsın. Bunun için dayanıklı mobilyalar seçilmeli fakat konforlu oluşuna da dikkat edilmelidir. Örneğin masif ahşap seçimleri size önerebiliriz. Hem sade, hem doğal. Mükemmel bir seçim. Aksesuar seçimlerinde de pekala ahşabı tercih edebilirsiniz. Sadelik bu zamansızlığın kilit anahtarıdır diyebiliriz. Evet sade seçimlerle her zaman gündemde olan bir dekorasyonu yakalayabilirsiniz ama sıkıcı bir ortam yaratmamak adına da aksesuarlarla, renkli ve canınız ne zaman isterse değiştirebileceğiniz desenli tekstil ürünleriyle de dekorasyonunuzu desteklemeyi unutmamalısınız.

Aydınlatma ürünlerinde abajur ve lambaderler bu stil için en uygun aydınlatma ürünleri olarak değerlendirilebilir. Lafı fazla uzatmadan galerimizde sizler için seçmiş olduğumuz zamansız ev dekorasyonu modelleri görsellerine göz atabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.