Ev Aksesuarları

Zarafetin Sanatla Buluşması: Çin Vazoları

İnsanın varolması, fikir üretmeye başlaması, fikirlerini eyleme dökmesi ve yerleşik hayata geçmesiyle birlikte yarattığı ilk eserler duvar resimleri, ürettiği ilk eşyalar ise bir takım süs eyları ile kullanım gereçlerini oluşturan çanak çömlek gibi eşyalardır. Bu kap kacakların içerisinde belki de üzerinde en çok durulan, en çok uğraşılan, en çok özenilen ve sanatçının imzasını taşıyan vazolar, testiler, kaseler, sürahiler, bardaklar, törensel kaplar, büyük boy küpler, koku şişeleri ve daha birçok günlük hayatta kullanılan ev eşyaları gelmektedir. Bazen bu üretimlerin içinde   öyle ustalıkla işlenmiş, öyle güzel fırınlanmış, öyle güzel bezemelerle süslenmiş kaplar var ki bu gün dahi bu ustalığa, bu tekniğe ulaşmak bir hayli zor. Özellikle vazolar eski zamanlardan beri insanların belki de en çok ürettiği ürünlerden birisidir. Sanatçı ürettiği vazolara tüm duygularını yansıtmış, kimi zaman hayali yaratıklar, kimi zaman günlük hayat ve kimi zaman da çevresinde gördüğü ya da hayalinde canlandırdığı en güzel görüntüleri resmetmiştir. Vazo süslemesi ve yapımı o kadar zor ve ustalık gerektiren bir iş ki bu gün en büyük müzayedelerde antika Osmanlı yunan, roma ve değerli bir antika çin vazosu çok büyük rakamlara alıcı bulmaktadır.

Günümüzde bu çok değerli Çin Vazoları koleksiyonerlerin, uzak doğu kültürüne ilgi duyanların ve çok özel bir eşyaya sahip olmak isteyenlerin büyük ilgi gösterdiği dekoratatif objelerin başında yer almaktadır. Bu nedenle dekoratif ve Antika Çin Vazolarından oluşan muhteşem bir galeri hazırlayarak sizi mutlu etmek istedik. İstedik ki siz de bizim hissettiğimiz bu heyecanı bizimle birlikte hissedin ve hayranlığımızı paylaşın. Galerimizi tıklayarak bu muhteşem görsel showu izleyebilir ve belki günün birinde sizde muhteşem bir çin vazosuna sahip olmak isteyebilirsiniz.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.