Trend Stil

Zen Stili Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Uzakdoğu kültürü, felsefesiyle, gizemiyle, sakinliği ve yaşam tarzıyla, sanatıyla, müziğiyle, dekorasyon anlayışıyla gün geçtikçe yaşantımızın her alanında kendini göstermekte ve ruhsal dünyamızın gelişimi açısından da etkili olmakta. Varoluş ve yokoluş, paralelinde iyi ve kötü ile zıtlıklar ve denge hakkındaki yalın ve derin felsefesi ile hayatımıza yön veren uzak doğu felsefesi Zen Felsefesi ile dekorasyon alanında da kendini göstermekte ve iç huzuru yakalamak ve dinginliğe ulaşmak için evimizi dekore etmekte.

Bu nedenle biz de Zen Stili Dekorasyon fikirleri hakkında sizleri bilgilendirmek adına kısa bir araştırma yaptık ve bir evin Zen Stili nasıl dekore edilebileceğine dair en güzel dekorasyon örneklerini galerimizde dosyaladık.

Kısaca Zen felsefesini sadelik ve uyum olarak tanımlayabiliriz. Ancak bu stil dekorasyon alanında kendini daha çok sade ve minimalist tarza yakın ögelerin kullanıldığı bir sergileme ile kendini göstermekte. Evin diğer mekanlarından çok yatak odası dekorasyonunda en güzel haliyle kendini ifade eden Zen Stili Dekorasyon, doğal malzemelerin kullanılmasıyla az ve öz bir dekorasyon anlayışını vurgulamakta. Zen Yatak Odası Dekorasyonunda sadece yapılması gereken oldukça sade ve az mobilya ile uzak doğu temalı aksesuarlardan yararlanmak, açık renk hatta beyaz rengi olabildiğince kullanmak.

Zen Stil Ev Dekorasyonunda heykeller, fenerler, uzak doğuya has çiçeklerin resmedildiği duvar kağıtları ve yine uzak doğu kökenli bitkileri kullanmakta dekorasyonun vurgulanması açısından büyük önem var. En önemlisi de uzak doğu dekorasyonunun olmazsa olmazı yer yatakları. Hafif yükseltili bir platformun üzerine yerleştirilen yer yatakları bu stil için ideal bir seçim olacaktır. Unutulmaması gereken Zen Stili Dekorasyonda nötr renklerin kullanılması, minimalist tarza ilişkin ögeler, uzak doğu temalı aksesuarlar.

Sizde biraz huzur ve ruh dinginliği istiyorsanız Zen Stili Dekorasyonu denemelisiniz. Galerimizi tıklayarak sizlere ilham kaynağı olabilecek görselleri inceleyebilir, evinize ve size uygun bir dekorasyon fikrinde karar kılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beyaz, Lüks ve Etkileyici Villa Modelleri başlıklı makalemizde bahçeli villalar, beyaz ve lüks villa örnekleri ve havuzlu ve bahçeli villa hakkında bilgiler verilmektedir.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.

Yükleniyor..