Trend Stil

Chalet Tarzı Dekorasyon İle İçinizi Isıtın

Sizin de hayallerinizde bir dağ evi, ekose battaniyeler, şöminede yanan odunların çıtırtısı, dramatik bir aydınlatma, kış temalı aksesuarlar, her yerde doğal ahşap ve sonsuz bir sessizlik varsa Chalet Tarzı dekorasyon tam size göre. Kısaca İsviçre Alplerinin kır evi tarzı da diyebileceğimiz Chalet tarzı dekorasyonda doğayı içinizde hissedebilir ve huzurun, sakinliğin hazzını sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Romantik bir dekorasyon olarak da düşünebilecek olan Chalet stil dekorasyonda ana fikir sessizlik, doğa, ahşap, taş, deri, post ve tabi ki en önemlisi de bir dağ ya da kır evi.

Eğer böyle imkanlara sahipseniz henüz geç kalmadınız. Kış tüm gücüyle devam ediyor ve seneye, bir sonraki seneye yine gelecek. Ama bir dağ eviniz yoksa ve siz yine de bu stile hayranlık duyuyorsanız evinizde de Chalet stil dekorasyonu uygulayabilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle evinizin duvarlarını ahşap, yapay ahşap, ahşap görünümlü duvar kaplamaları ya da kağıtları ile kaplayabilir, mobilya seçimlerinde doğal ahşap kullanılmış ya da eskitme ahşap tercih edebilirsiniz. Berjer koltuklar da bu tarzın kesinlikle olmazsa olmazları sakın unutmayın.

Zeminde doğal taş kullanabilir, duvarlarda da taş duvar kaplamalarını seçebilirsiniz. Aksesuar seçimlerinizi hayvan temalı objelerden yana kullanabilir, teksilde ekose desenli yün, kaşmir, kalın dokunmuş kumaşlar, geleneksel kilimler, kürk, post tercih edebilirsiniz. Büyük ahşap dolapların, konsolların, eski sandıkların sıklıkla kullanıldığı Chalet tarzına en yakışan aksesuar bizce büyük şamdanlar, bakır, kalay objeler. Chalet tarzının ana renkleri ise tabi doğanın rengi olan kahve ve tonları, yeşiller, kırmızı, kış ve karı yansıtan lacivert ve beyazlar. Detaylarda ise bol bol yastıkları, sandıklı bankları, minderleri sakın unutmayın.

Daha ayrıntılı bilgi için galerimizi tıklayabilir ve Chalet Tarzı dekorasyon fikirlerine yakından bakabilirsiniz.

Chalet Tarzı Dekorasyon Fikirleri (8)

Chalet Tarzı Dekorasyon Fikirleri

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.