Ev Aksesuarları Genel

Dekoratif Fanus Modelleri

Written by Secret

Dekoratif fanuslar son birkaç yıldır ülkemizde popüler hale gelmiş bulunmaktadır. Birçok alanda artık fanuslar kullanılmaktadır. Bu fanuslar karşımıza bazen cam bazen de ahşap olarak çıkabilir. Son zamanlarda cam fanuslar tercih edilmekte. Özellikle butik çiçekçilerin gözdesi olan bu fanuslar teraryum adı verilen, fazla büyümeyen, yeşil renkli, kokusuz ve bakıma ihtiyaç duymayan bitkiler için oldukça kullanışlıdır. Birçok çiçekçi canlı teraryum tercih etse de, yapay çiçeklerden yapanlar da var. Fiyat olarak tabiki ikisi arasında değişkenlik olmaktadır. Çünkü teraryumlar daha masraflıdır. Butik çiçekçiler cam veya ahşap fanuslara canlı bitkiler ve çeşitli süsler koyarak sıradan olan fanusları dekoratif bir hale getirmektedir.

Daha çok bayanların tercih ettiği bu cam fanuslar, evlerde dekorasyon amaçlı çokça kullanılmaktadır. Hemen hemen her boy fanus bulmak mümkündür. Evlerde, mutfak ve salonlarda hem bitki hem de aksesuar olarak yerini alan bu fanuslar aynı zamanda özel günlerde hediye amaçlı da kullanılmaya başlandı. Butik çiçekçiler anneler günü, sevgililer günü vb. özel günler için konsept şeklinde düzenlemeler yaparak fırsata dönüştürmektedirler. Araştırmalara göre fiyatları da oldukça yüksek olan bu teraryum cam fanusların satışları günden güne artmaktadır. Cam dışında ahşap dekoratif fanuslar da yapılmaktadır. Dekorasyon mağazalarında bunlara sık sık denk gelmekteyiz. Gerçek bambudan yapılan çok şık durmakla birlikte, fiyat olarakta diğer ahşap ve cam dekoratif fanuslardan farkını göstermekte. Artık her evde en az bir tane dekoratif fanus bulmak görmek zor değildir. Hatta birçok iş yeri de şık görünmesi açısından masalarında, toplantı odalarında cam fanuslar kullanıyor.

Dekoratif Fanus Modelleri

Günümüzde dekoratif fanuslar yeni iş imkanları da doğurmaktadır. Özellikle bayanlar ve öğrenciler evde ek iş olarak, özel istek üzerine çeşitli süslemelerle dekoratif bir hale getirdikten sonra sosyal medya üzerinden satışını gerçekleştirmektedirler. Evden çalışarak para kazanmak isteyenlerin çoktan gözdesi haline gelmiştir. Piyasaya bakınca iyi bir cam fanus herkesin satın alabileceği fiyat dengesinde değil. Henüz bu iş el emeği yani butik çiçekçiliğe girdiği için, aslında fazla masrafı olmamasına rağmen, çiçekçiler tarafından maddi anlamda kullanılmakta. Özellikle özel günleri atlamayan bu butikçiler dekoratif teraryum cam fanusları fahiş fiyatlarda satabiliyor. Maddi imkanı olmayıp yine de evinde bir tane olsun isteyenlere kendileri uygun fiyata yapabilsinler diye birçok sosyal medya uygulaması aracılığıyla yapılışı anlatılmakta. Toptancılardan alacakları ucuz fanuslar ve taş, çiçek, toprak, kum vb. maddelerle kendi hayal güçlerinden yardım alarak, kendi dekoratif cam fanuslarını oluşturabilirler.

Sizler için seçtiğimiz dekoratif fanus modellerine galerimizden bakabilirsiniz.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.